Rusza kampania społeczna „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” mająca na celu zmianę nawyków polskiego społeczeństwa i zachęcenie Polaków do wykonywania badań profilaktycznych. Lipiec będzie poświęcony profilaktyce w zakresie urologii i ginekologii, dlatego 28 lipca i 29 lipca przy Centrum Spotkania Kultur mieszkańcy będą mogli wykonać, w mobilnym punkcie diagnostycznym, bezpłatne badania.

Wykonać będzie można m.in. EKG serca, saturację, pomiar ciśnienia krwi oraz sprawdzić, czy są narażeni na choroby układu moczowego. Mobilny punkt będzie czynny od godziny 8:00 do 16:00.

Badanie opinii pt. „Stan Zdrowia Polaków” przeprowadzone w ramach kampanii „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” wykazało, że profilaktyka zdrowia w pandemii nie jest dla Polaków priorytetem. Co trzeci pytany nie wykonał w ciągu 6 miesięcy żadnych badań profilaktycznych, a ponad połowa respondentów przyznaje, że koronawirus znacznie zmniejszył częstotliwość ich wykonywania. Co więcej, blisko połowa badanych, bo 49,1% zadeklarowała, że szuka porad zdrowotnych w internecie.

– Niepokoi fakt, że bardzo duża grupa Polaków próbuje leczyć się w oparciu o porady pozyskane z internetu jednocześnie rezygnując z wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Eksperci są zgodni, że ten trend należy koniecznie odwrócić. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu akcji bezpłatnych badań przesiewowych – komentuje Zofia Kurek-Maciejewicz, Head of Communications Zentiva Polska.

Celem akcji jest zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych, a także przełamanie szkodliwych stereotypów i tematów tabu wobec przypadłości, uznawanych przez społeczeństwo za wstydliwe.

W okresie od czerwca do września mobilny punkt diagnostyczny odwiedzi 23 miasta w Polsce. Każdy miesiąc poświęcony będzie edukacji w czterech obszarach profilaktyki zdrowotnej. W czerwcu realizowane były bezpłatne badania z zakresu kardiologii, lipiec to miesiąc urologii oraz ginekologii, sierpień – reumatologii, a wrzesień związany jest z chorobą Alzheimera. Podczas każdej akcji pacjenci będą mogli skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments