We wtorek (14 listopada) obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą oraz promowanie badań przesiewowych w celu zapewnienia wczesnego rozpoznawania i leczenia choroby.

We wtorek (14 listopada) w godz. 10-14 w głównym holu SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego 8 odbędzie się akcja związana z tegorocznymi obchodami Światowego Dnia Cukrzycy. Podczas niej wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać ze stoiska z materiałami edukacyjnymi na temat walki z cukrzycą, wykonać pomiary ciśnienia tętniczego i stężenia glukozy we krwi, wykonać analizę składu ciała oraz skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami. Porad udzielą: specjalista diabetologii i endokrynologii, dietetyczki, fizjoterapeuta i edukatorzy ds. diabetologii. Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem „Cukrzyca: znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny”.

Podczas akcji w SPSK Nr 4 w Lublinie odbędą się:

• pomiary stężenia glukozy we krwi,

• pomiary ciśnienia tętniczego (RR),

• analizy składu ciała,

• konsultacje z zakresu diabetologii i endokrynologii dotyczące rozpoznawania, diagnostyki i leczenia cukrzycy,

• konsultacje z zakresu dietetyki dotyczące zasad zdrowego odżywiania i diet,

• konsultacje z zakresu fizjoterapii dotyczące aktywności fizycznej,

• edukacja diabetologiczna na temat samokontroli glikemii, cukrzycy ciążowej i przedciążowej.

Zainteresowani otrzymają materiały dotyczące zdrowego żywienia, zdrowego stylu życia i cukrzycy, diet redukcyjnych, wysiłku fizycznego, a także dzienniczki samokontroli glikemii i ciśnienia tętniczego.

Źródło: SPSK 4 w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments