Od środy (13 października) członkowie dużych lubelskich rodzin mogą odbierać bezpłatne wejściówki na szkolne pływalnie. Do skorzystania z tej oferty uprawnieni są posiadacze Kart „Rodzina Trzy Plus”. Wejściówki będą ważne do końca czerwca 2022. Liczba karnetów jest ograniczona.

– Minęło już dziesięć lat od kiedy Miasto Lublin, jako pierwsze w województwie, wprowadziło Program „Rodzina Trzy Plus”, którego celem jest wspieranie rodzin. Po raz dziewiąty na mieszkańców czeka możliwość bezpłatnego korzystania z pływalni w lubelskich placówkach szkolnych, do czego zachęcam – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Do otrzymania bezpłatnych wejściówek wymagane jest posiadanie ważnych Kart „Rodzina Trzy Plus”. Każda duża rodzina może ubiegać się o bezpłatny wstęp na kąpielisko wyłącznie do jednej szkoły i pobrać maksymalnie 3 karnety.

Karnety odebrać może osoba pełnoletnia będąca członkiem dużej rodziny, posiadająca ważne Karty „Rodzina Trzy Plus”. W wyjątkowych sytuacjach mogą to być wstępni/zstępni, czyli np. rodzice, dziadkowie, pełnoletnie rodzeństwo, pod warunkiem posiadania upoważnienia udzielonego na piśmie od osoby uprawnionej do otrzymania karnetu.

Wydawanie karnetów rozpocznie się w środę (13 października) od godziny 8.00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. S. Leszczyńskiego 23 (wejście od ul. Przy Stawie) w pokoju nr 13 (parter). Nie ma możliwości zapisania się na odbiór, ani rezerwacji karnetów. Wstęp do budynku odbywa się wyłącznie z zachowaniem dystansu społecznego oraz obowiązkiem stosowania środków ochrony osobistej w postaci maseczek i dezynfekcji rąk.

Karnety obowiązują w miejscach:

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie (byłe Gimnazjum nr 16 )

Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego-Prymasa Tysiąclecia (Zespół Szkół nr 7 w Lublinie)

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie

8 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments