PCK szuka wolontariuszy w województwie lubelskim

0
172

Polski Czerwony Krzyż prowadzi rekrutację do Grup SIM PCK. Poszukiwani są między innymi chętni wolontariusze z Lublinie.

Rekrutacja jest prowadzona do Grup SIM PCK w Lublinie, Zamościu, Chełm, Łuków, Lubartów, Tomaszów Lubelski, Kraśnik, Biłgoraj, Dęblin, Hrubieszów, Opole Lubelskie, Radzyń Podlaski, Puławy, Włodawa, Krasnystaw, Biała Podlaska

Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych (SIM PCK) zrzeszają w swoich szeregach młodzież powyżej 14 roku życia, uczestniczącą w realizacji wszystkich celów statutowych PCK. Celem działania Grupy SIM PCK jest wzmocnienie działań PCK poprzez odpowiednie przygotowanie liderów i animatorów działalności młodzieżowej. Grupy SIM PCK posiadają własną strukturę i regulamin. Członkowie/kinie Grup SIM PCK są angażowani we wszystkie działania PCK. Mogą również samodzielnie tworzyć i generować pomysły oraz akcje społeczne.

Zgłosić się możecie tutaj

– Do tej pory sądziłam, że poza codziennymi obowiązkami w moim życiu nie wydarzy się nic wyjątkowego i będzie po prostu nudno. Myliłam się! (…) Dzięki wolontariatowi nauczyłam się jak prowadzić projekty, mogłam rozwijać swoją wyobraźnię i przekonać się w czym naprawdę jestem dobra. Najbardziej wartościowa była dla mnie możliwość obserwowania efektów pracy mojej grupy, dzięki temu widziałam, że to co razem robimy ma sens! – mówi Gosia Sobuś z Grupy SIM PCK w Tomaszowie Lubelskim.

100 lecie Młodzieży PCK

Rok 2021 jest rokiem szczególnym. 100 lat temu Polski Czerwony Krzyż tworzył pierwszy w historii naszego kraju ruch wolontariacki, zrzeszając młodych ludzi, którzy chcieli wspierać odbudowujące się społeczeństwo. Przez te wszystkie lata wolontariusze, jako Ruch Młodzieży PCK, odpowiadali na aktualne potrzeby społeczne, kierując się ideą niesienia bezinteresownej pomocy każdemu, kto jej potrzebował. 25 października świętujemy Dzień Młodzieży PCK.

– Pragniemy w tym roku skupić się na otaczającym nas środowisku, ekologii i wciąż zmieniającym się klimacie. Nie zawsze będzie łatwo, zdajemy sobie z tego sprawę. Nie każdy zaakceptuje nasze pomysły. Wierzymy jednak, że wspólnie dokonamy wielkich rzeczy – mówi Aleksandra Chutkowska z Grupy SIM PCK w Biłgoraju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments