W sobotę (11 września) nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się bieg „Biegiem po wózek”. To charytatywne wydarzenie, podczas którego zbierane będą fundusze na zakup wózków biegowych, a także sprzętu rehabilitacyjnego i artykułów codziennego użytku.

Celem inicjatywy jest zakup wózków biegowych dla Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 oraz Przedszkola Specjalnego nr 11 w Lublinie, a także sprzętu rehabilitacyjnego i artykułów codziennego użytku dla placówki. Koszt jednego wózka to około 3000 zł.

Wydarzenie opierać się będzie przede wszystkim na tytułowym biegu, który wystartuje o godzinie 11. Biegacze pokonają dystans 12 kilometrów wokół Zalewu Zemborzyckiego. Dodatkowo na dystansie 5 kilometrów odbędzie się marszobieg i biegi dla dzieci.

Oprócz biegów będzie również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, między innymi turniej darta, turniej pokera sportowego, pokaz militarny, dmuchańce oraz plac zabaw dla dzieci.

Wpisowe do biegu wynosi 50 zł. Zapisać się można poprzez wpłacenie takiej kwoty przez portal zrzutka.pl, wpisanie imienia i nazwiska uczestnika oraz dystans lub nazwę biegu, czyli np. “Jan Kowalski, 12” lub “Paweł Kot, bieg dla dzieci”.

Każdy uczestnik automatycznie kwalifikuje się do loterii z nagrodami. Cały dochód z biegu zostanie przekazany na cel charytatywny. Dla najlepszych biegaczy z każdej kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe od naszych sponsorów.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments