W środę (8 września) w Polsce odnotowano 533 nowych przypadków COVID-19. W województwie lubelskim było ich 61 co daje drugie miejsce pod względem zakażeń z minionej doby. Na pierwszym miejscu jest województwo mazowieckie. W kraju zmarło 11 osób.

– Jeśli operowalibyśmy wskaźnikiem zakażeń, jest to wskaźnik najwyższy w skali kraju. W skali zeszłego tygodnia jest to najwyższy wskaźnik po raz trzeci – zaznacza Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Natomiast wskaźnik na 10 tys. mieszkańców w kategorii osób w pełni zaszczepionych, najgorszy ma w województwo podkarpackie. Lubelskie jest na drugim miejscu od końca, i ma 3731 osób na 10 tys. mieszkańców.

– W trzeciej fali mieliśmy przez prawie cały okres jej trwania ostatni albo przed ostatni wskaźnik pod względem nowych zakażeń. Wtedy jeszcze oddziaływanie procesu szczepień nie było aż tak widoczne, bo trzecia fala była w lutym i marcu – wyjaśnia Lech Sprawka.

W środę (8 września) (stan na godzinę 9) w szpitalach w województwie lubelskim było hospitalizowanych 61 osób na oddziałach zakaźnych. – Dobowy przyrost we wtorek (7 września) wyniósł 8 osób, a dzisiaj (8 września) 2 osoby – zaznacza wojewoda. W całym regionie jest 6 osób podłączonych do respiratora.

– Zaznaczam jednak, że nie tak dawno łączna liczba osób hospitalizowanych była na poziomie 20, a osób podłączonych pod respirator nie było w ogóle – mówi Sprawka. – Dzisiaj nie ma pacjentów w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin, ale trzeba się spodziewać, że tam się również oni pojawią – podkreśla.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments