W środę (19 maja) do komendy miejskiej policji w Lublinie zgłosiła się 65-latka. Kobieta w Internecie poznała mężczyznę podającego się za „biznesmena z Włoch”. Sprawca przez kilka miesięcy zyskiwał zaufanie pokrzywdzonej, pożyczając przy tym różne kwoty pieniędzy. 65-latka straciła łącznie ponad 80 tysięcy złotych.

– W ubiegłym roku z 65-latka z Lublina nawiązała znajomość przez Internet, jak wówczas myślała, z mężczyzną o polskich korzeniach, który zamieszkuje we Włoszech. Oszust przedstawił się, jej jako „biznesmen z Włoch” – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z biura prasowego policji w Lublinie.

Podczas wymiany wiadomości sprawca stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety, obiecując, że przyjedzie do 65-latki. Podczas konwersacji mężczyzna mówił o problemach finansowych i konieczności pozyskania pieniędzy. Zaczęły pojawiać się sugestie o pożyczenie różnych kwot. Niestety, ale kobieta wierzyła w słowa oszusta i realizowała kolejne przelewy. Łącznie straciła ponad 80 tysięcy złotych

Lubelscy policjanci poszukują oszusta. – Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi – dodaje Gołębiowski.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments