Busem Przez Świat. Spotkanie z popularnymi blogerami na UMCS

0
492

Inspirujące prelekcje, fascynujące historie i znani ludzie. Już w środę (4 grudnia) o godz. 16 zaplanowano spotkanie z polskimi podróżnikami, którzy kolorowymi busami odwiedzili już ponad 60 państw. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #MEETUP na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Spotkania z ciekawymi gośćmi odbywają się już od listopada. Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. Beata Tadla. W najbliższą środę jedną z lubelskich uczelni odwiedzi ekipa blogerów i podróżników – Busem przez świat!

Beata Tadla – wywiad

Karol i Ola Lewandowscy to nie tylko doskonali podróżnicy, ale także autorzy filmów i książek podróżniczych. Napisali m.in. „Wyprawa Pierwsza”, „Ameryka za 8 dolarów”, „Australia za 8 dolarów”, „Alaska i Kanada”, „Wyprawa 5 mórz” i „Droga 66”. Po wystąpieniu będzie można kupić książki z serii “Busem przez świat” i zobaczyć na żywo wyprawowego busa.

Zdobyli oni wiele nagród, którymi mogą pochwalić się najwięksi blogerzy w kraju: Bloger Roku 2018, Traveler Specjalny National Geographic 2018, Najlepszy Blog w kategorii Podróże 2014, Złota Dziesiątka Najbardziej Wpływowych Blogerów 2017 i Srebrna Dziesiątka 2018, Twórca Wideo Roku 2015, Traveler National Geographic 2018 i Bloger Roku 2019.

Blogerzy odwiedzili ponad 60 państw na 5 kontynentach i charakterystycznymi kolorowymi busami przejechali ponad 500 tysięcy kilometrów. W ramach spotkania ze studentami naszego uniwersytetu przedstawią prezentację poświęconą ich najnowszej podróży najbardziej kultową drogą Ameryki – Drogą 66.

W tym roku do ich zestawienia miast, które warto odwiedzić trafił również Lublin, w którym znaleźli aż 17 powodów podróży do stolicy Lubelszczyzny. Znalazły się wśród nich m.in. podwórko Domu Słów, dach galerii VIVO! Lublin, zachód ze wzgórza czwartek i wiersze w przestrzeni miejskiej.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w auli Instytutu Informatyki UMCS przy ul. Akademicka 9, Lublin. Cykl #MEETUP odbywa się dzięki współpracy Centrum Promocji UMCS i Fundacji Santander Bank Polska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments