Lubelskie Kino Bajka szykuje repertuar filmów dla mieszkańców. I choć do otwarcia kin został jeszcze miesiąc już teraz poznaliśmy tytuły, które na pewno zobaczymy na dużym ekranie.

– Dystrybutorzy dopiero przysyłają nam oferty, bo zostało jeszcze trochę czasu. Wiem jednak, że na pewno rozpoczniemy filmem, który zwyciężył tegoroczne Oscary, czyli „Nomadland”. Drugim filmem będzie „Ojciec” i na pewno pojawi się jakaś animacja, ale w tej chwili jeszcze nie potrafię powiedzieć która – wyjaśnia Waldemar Niedźwiedź, szef kina Bajka znajdującego się w pobliżu miasteczka akademickiego UMCS. Zobaczyć będziemy mogli również polską komedię, ale na razie szczegóły jeszcze nie są znane.

Kina ponownie zostaną otworzone 29 maja, czyli w trzecim etapie zdejmowania rządowych obostrzeń. Nadal będzie obowiązywał w nich ścisły reżim sanitarny, bo konieczna będzie dezynfekcja dłoni i zasłanianie ust maseczką ochronną.

Otwarcie kina, dla Bajki to bardzo dobra informacja, choć tak długi czas zamknięcia nie napawa optymizmem. Kino bowiem było niedostępne dla mieszkańców w sumie 300 dni.

– Skorzystaliśmy z tarcz i pomocy, zwolnień z ZUS i dopłat do pensji. Jesteśmy zadłużeni, ale wytrwaliśmy. Te straty są ogromne. W ubiegłym roku tylko ze względu na COVID kino było nieczynne 156 dni. Tych dni się nazbierało sporo. W tym roku graliśmy tylko miesiąc. W sumie byliśmy zamknięci 300 dni, a to niemal okrągły rok! – przyznaje ze smutkiem właściciel kina. – Czekamy na kolejną pomoc, bo z tych długów będzie nam bardzo ciężko wyjść. Kina zostają otworzone w okresie wakacyjnym, czyli w najsłabszym w tym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments