Od wtorku (11 maja) od godziny 12:00 można zapisywać drużyny do udziału w biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run. Wszystko po to, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Lista beneficjentów biegu powoli rośnie. Do Fundacji nadal mogą zgłaszać się osoby z województwa lubelskiego, które potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji.

Tegoroczny bieg odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. W sztafecie wezmą udział pięcioosobowe drużyny. Każdy z zawodników ma do przebiegnięcia dystans czterech kilometrów. Zawodnicy mogą pokonać trasę indywidualnie lub razem w grupie, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu – w parku, lesie, po mieście, na bieżni. Bieg odbędzie się 5 września. W tym dniu prowadzony będzie streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki. Dochód z opłat rejestrowych, jakie wpłacają drużyny pomoże sfinansować pomoc dla niepełnosprawnych osób.

Jak się zapisać?

Rejestracja na 10. bieg Poland Business Run trwa od 11 do 31 maja. Aby wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.

Organizatorzy wraz z beneficjentami liczą na ciepłe przyjęcie i rekordowe zapisy, które będą doskonałym prezentem na 10. urodziny inicjatywy. – Jesteśmy pewni, że kolejny bieg przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i pomoże w integracji, która w czasie pandemii stała się dużo trudniejsza – motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Beneficjent nadal poszukiwany

Lista beneficjentów Poland Business Run 2021 powoli rośnie. Osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi z naszego województwa nadal mogą zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, która dofinansuje zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację, konsultacje medyczne lub pomoc psychologiczną. Aby zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek wraz z innymi wymaganymi dokumentami wysłać pocztą na adres Fundacji.

Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 458 979.

W 2019 roku mieszkańcy województwa lubelskiego pobiegli z pomocą dla Oskara Wojciechowskiego, który urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nóżki do wysokości kolana.

Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Dotychczas sztafeta odbywała się w dziewięciu miastach Polski, w Lublinie wystartowała 5 lat temu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments