Światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej oraz drugi największy pracodawca sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, otwiera swoje kolejne centrum w Lublinie.

Dotychczasowe oddziały Capgemini były w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu.

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej, którego celem jest wprowadzanie czołowych i innowacyjnych rozwiązań oraz udostępnienie całej gamy nowych możliwości klientom w rozwijającym się informatycznym świecie cyfryzacji, chmury i platform. Capgemini, opierając się na swojej 50-letniej tradycji i szerokiej wiedzy branżowej, umożliwia organizacjom realizację ich ambicji biznesowych, udostępniając szereg usług, od strategii po działalność operacyjną.

Lubelska branża informatyczna rozwija się prężnie. – Notuje jeden z najwyższych wzrostów liczby firm tego sektora w Polsce. Nasze miasto posiada bogate zaplecze edukacyjne z szeregiem uczelni kształcących studentów na kierunkach informatycznych. Potencjalnym inwestorom oferujemy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów w dziedzinie IT, co gwarantuje szybki i sprawny proces rekrutacji. Zawsze cieszy mnie fakt, że nowi inwestorzy podkreślają wybór naszego miasta ze względu na dynamiczny rozwój Lublina – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Celem, który chce osiągnąć firma Capgemini, to zbudowanie do końca 2019 roku, 100-osobowego zespołu, który składałby się m.in. Ze specjalistów obsługi klienta i Service Menagerów ITIL, inżynierów i administratorów, konsultantów i architektów, developerów i testerów.

W Lublinie Capgemini otworzy dział wsparcia technicznego dla klientów z obszaru Cloud Infrastructure Services. Oddziały tego typu znajdują się już w Krakowie, Katowicach i Opolu. Pracuje tam łącznie ponad 2300 specjalistów, świadczących usługi w 20 językach dla klientów z całego świata.

– Do lubelskiego centrum poszukujemy osób płynnie mówiących po angielsku, niemiecku, francusku i holendersku. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dopiero zaczynające swoją karierę zawodową, jak również na specjalistów z doświadczeniem w obszarze IT, a w szczególności w zarządzania infrastrukturą, systemami i procesami – mówi Barbara Makowska, Global HR Business Partner.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments