Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Medycznego szuka wolontariuszy studentów, którzy pomogą lubelskim szpitalom w walce z epidemią koronawirusa. Dla przyszłych medyków wolontariat stanowi podstawę do zaliczenia praktyk studenckich.

Wolontariat Medyczny powstał z potrzeby dodatkowego personelu w lubelskich szpitalach. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja w SPSK nr 1, SPSK nr 4, UsZD czy UTS spowodowała, że zaczęło brakować rąk do pracy i niezbędna jest pomoc studentów Uniwersytetu Medycznego.

Godziny poświęcone na pracę w wolontariacie mogą stanowić podstawę do zaliczenia praktyk zawodowych. Koordynatorzy praktyk będą posiadać wiedzę o ustalonych regulacjach i akceptować zaświadczenia o zakresie odbytego wolontariatu.

Jak można się zgłosić?

Wolontariusz sam zgłasza się do konkretnego zadania. Aby wstąpić do wolontariatu należy dołączyć do grupy na Facebooku pod nazwą: Wolontariat Medyczny UMLUB. Koordynatorzy zamieszczają tam informację kto, kiedy i do jakiej pomocy jest potrzebny. Wolontariusze za pośrednictwem serwisu społecznościowego zgłaszają się do wykonania konkretnego zadania.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments