Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Lublin zaprasza na turniej charytatywny piłki nożnej „UM-Lub Allstars” w ramach akcji „Świąteczny Miś”. Impreza odbędzie się w niedzielę (15 stycznia) w Hali Sportowo Widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

,,Świąteczny Miś’’ jest projektem realizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland już od 2002 roku. Akcja skierowana jest do dzieci, które ze względu na swój stan zdrowia, w okresie świąt Bożego Narodzenia, muszą pozostać w szpitalnych łóżkach. Każdego roku organizacja przeprowadza szereg wydarzeń, których celem jest zbiórka funduszy na zakup profesjonalnej aparatury medycznej dla najbardziej potrzebującego oddziału Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W tym roku wsparty zostanie Oddział Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii. W ramach akcji zbierane są misie i zabawki dla najmłodszych pacjentów szpitala, aby w ten sposób dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, bólu, nieprzyjemnych badaniach i rozłące z rodzicami.

Rok temu, dzięki organizacji licznych wydarzeń, udało zebrać się około 10 000 zł, które przeznaczone zostały na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Trzy lata temu około 10 000 zł, przeznaczone zostało na zakup nowoczesnego systemu monitorowania glikemii Guardian Connect dla Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Wstęp jest wolny.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments