Rok szkolny to nie tylko lekcje. Warto już teraz zastanowić się, jak spędzać wolny czas i rozwijać pasje. Sprawdziliśmy ofertę zajęć w lubelskich domach kultury.

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”

Zajęcia dla seniorów, taneczne i rękodzieła – między innymi to znajdziemy w ofercie zajęć DDK „Bronowice”. Wszystkie zajęcia rozpoczną się nie wcześniej niż w poniedziałek (16 września).

Na zajęcia baletowe, z hip hopu oraz teatralne można zapisać dziecko do dwunastego roku życia. Dla grupy wiekowej od 3 do 7 roku życia placówka oferuje Akademię Malucha. Dla młodzieży odbywać się będą też zajęcia m.in. ze Slavica Dance Fitness oraz z Hip Hopu.

Dorośli znajdą dla siebie zajęcia z fitnessu, a seniorzy mogą uczestniczyć w Klubie Seniora oraz gimnastyce. Cena za zajęcia taneczne waha się od 40 do 50 zł, za warsztaty teatralne trzeba zapłacić 20 złotych. Za Akademię Malucha zapłacimy 40 zł, natomiast Klub Seniora jest bezpłatny.

Informacja i kontakt: 81 744 16 38.

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” i „Czuby Południowe”

W DDK „Węglin” możecie dołączyć między innymi do grupy teatralnej DYNKS. Zajęcia będą się odbywać w każdy poniedziałek. Również w poniedziałki będą prowadzone zajęcia drugiej grupy teatralnej Palec pod budkę. Seniorzy mogą wziął udział w spotkaniach teatralnych. Są one dla osób, które ukończyły 60 rok życia.

Dla tych, którzy lubią śpiewać i chcieliby doskonalić swoje umiejętności będą zajęcia chóru Bello Canto. Te zajęcia będą prowadzone w poniedziałki i piątki.

Seniorzy będą mieć okazję doszlifować swój język angielski, a na tych, którym nie brakuje energii będzie czekała seniorska drużyna cheerleaderek.

Informacja i kontakt: (81) 466 59 10.

Dzielnicowy Dom Kultury „Czechów”

W tym miejscu na zajęcia taneczne oraz baletowe mogą zapisać się dzieci od 5 roku życia oraz młodzież. Łącznie dostępnych jest dwanaście zespołów. Dla dzieci od 4 roku życia będą dostępne zabawy z tańcem.

Zajęcia plastyczne są skierowane przede wszystkim do młodzieży szkolnej oraz dzieci od 5 roku życia. W ramach zajęć plastycznych zaplanowano zajęcia z malarstwa oraz grafiki. Wziąć w nich udział mogą również dorośli.

Na dzieci od 6 roku życia czeka Teatrzyk Fantazja. Na uczniów szkół podstawowych czeka Teatr Rym Cym Cym oraz Gratka, Inwencja czeka na młodzież, a na dorosłych Teatr Aton.

W tym miejscu możecie kształcić również swoje umiejętności muzyczne. Na dzieci od 6 roku życia czekają zajęcia wokalne dla solistów oraz nauka gry na instrumentach. To wszystko znajdziecie w ramach Ogniska Muzycznego Tonika i Kamerton.

Nie zabraknie również zajęć sportowych. Możecie zapisać się między innymi na karate kyokushin, na panie powyżej 50 roku życia czeka gimnastyka oraz kółko szachowe dla dzieci i młodzieży.

Na seniorów natomiast czeka Integracyjny Klub Seniora, Klub Czasu Wolnego oraz Klub Przyjemnych Spotkań.

Informacja i kontakt: 81 741 99 11 lub osobiście w siedzibie DDK.

Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”

Siedziba przy ulicy Chrobrego:

„Gaduły” to zespół baletowy, do jakiego mogą dołączyć dzieci w wieku 6-14 lat. Nauczą się one podstaw tańca klasycznego. W programie zespołu są również ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia przy drążku. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Ziemian-Drewniak.

Mateusz Stryjecki poprowadzi zajęcia z artystycznych technik cyfrowych. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku.

Ewa Małecka poprowadzi zajęcia wokalne w ramach studia piosenki „Akacja”. Podczas zajęć popracujecie nad swoim warsztatem głosu, nauczycie się pracy z mikrofonem oraz poznacie ciekawy repertuar muzyczny. Zajęcia skierowane są do dzieci od 6 do 18 roku życia.

Siedziba na ulicy Grodzkiej:

Anna Borowska poprowadzi zajęcia z wiedzy o filmie. Będziecie mogli poznać klasyki tego gatunku oraz wziąć udział w Dyskusyjnej Grupie Filmowej „INCOGNITO”.

Anna Borowska poprowadzi również zajęcia z fotografii. Odbywać się one będą w poniedziałki, środy i czwartki. Podczas zajęć poznacie historię fotografii oraz dowiecie się jak profesjonalnie robić zdjęcia.

W tym miejscu możecie również dołączyć do popularnego Teatru Panopticum. Zajęcia teatralne poprowadzi Mieczysław Wojtas. Jest on nie tylko prowadzącym, ale również założycielem teatru. Warsztaty odbywać się będą od czwartku do soboty.

Informacja i kontakt: 81 5245197.

Dom Kultury LSM

W Domu Kultury LSM możecie zapisać się między innymi na zajęcia modelarni lotnicznej. Będą się one odbywać we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych. Pracownia modelarni znajduje się przy ulicy Juranda 7.

Będą też zajęcia fotograficzne. Zajęcia odbywać się będą w środy w godzinach popołudniowych.

Dla dzieci w wieku od 4,5 do 6 lat odbywać się będą zajęcia taneczne z elementami baletu. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, więc mogą wziąć w nich również udział dzieci od 7 do 13 roku.

Dom Kultury ma również w swojej ofercie zajęcia plastyczne. Skierowane są one do dzieci w wieku powyżej 7 roku życia oraz dla grupy od 5 do 6 roku życia. Prowadzący zapewniają materiały plastyczne.

Placówka ma w swojej ofercie również liczne zajęcia wokalne. Szczegóły znajdziecie pod numerem telefonu DK.

Informacja i kontakt: (81) 743 48 29.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments