W niedzielę (27 grudnia) pierwsi medycy zostaną zaszczepieni na COVID-19. I choć w naszym regionie będą szczepić we wszystkich szpitalach węzłowych, jako pierwsi zostaną zaszczepieni pracownicy Szpitala Wojewódzkiego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

W ramach pierwszej dostawy Polska otrzyma blisko 10 tys. dawek szczepionek przeciw COVID-19. 18 szpitali otrzyma od 150 do 900 dawek, a te inne, wytypowane do szczepienia w pierwszej turze szpitale – po 75 dawek. Pierwsza dostawa dotrze do kraju 26 grudnia. Dzień później, bo już w niedzielę (27 grudnia) trafią one do szpitali w całej Polsce.

Ze szczepienia w pierwszej kolejności skorzystają pracownicy placówek medycznych. Zaszczepić będą się mogły także osoby zatrudnione w firmach współpracujących z tymi podmiotami, którzy przebywają w trybie ciągłym w danej placówce.

Przypominamy, że szczepionka na koronawirusa jest dobrowolna. Medycy, którzy jeszcze chcą się zgłosić do programu szczepień mogą to zrobić do 28 grudnia poprzez stronę poprzez gabinet.gov.pl. Do tej pory chęć zaszczepienia się wyraziło ok. 300 tys. osób z grupy O.

Szpitale węzłowe w województwie lubelskim

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Berry
3 lat temu

Oby to był początek końca tego ustrojstwa