Znajdujący się u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Ewangelickiej popularny murek z kwiatami to miejsce, które na trwałe wpisało się w lubelską historię. Niestety, jego wygląd już od jakiegoś czasu pozostawia wiele do życzenia.

Murek z kwiatami to miejsce, które zna niemal każdy lublinianin. To tu od kilkudziesięciu lat kolejne pokolenia mieszkańców miasta zaopatrują się w kwiaty na różne okazje.

Nie ulega jednak wątpliwości, że z każdym rokiem to popularne miejsce traci swą atrakcyjność, nie mogąc doczekać się gruntownego remontu. Widać to zarówno oceniając estetykę obiektu, jak i liczbę użytkujących go sprzedawców. Opustoszałe kupieckie stragany zostały już mocno nadgryzione zębem czasu, nie posiadają klimatyzacji, ogrzewania i sanitariatów.

Gotowy jest co prawda projekt modernizacji tego miejsca, jednak będąca właścicielem murku Parafia Ewangelicko-Augsburska, nie ma wystarczających środków, by przeprowadzić kompleksową wymianę straganów, odrestaurować elewację i poprawić jego funkcjonalność. Szacuje się, że remont mógłby pochłonąć nawet 100 tysięcy złotych, a takich funduszy nie uda się zdobyć bez pomocy z zewnątrz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o