W piątek (31 grudnia) w Lublinie potwierdzono pierwszy przypadek najnowszego wariantu wirusa SARS-CoV-2, czyli omikronu. Zakażoną osobą okazał się zagraniczny student mieszkający i pracujący w Lublinie. Wiemy już, że po kontakcie z zakażoną osobą cztery inne otrzymały dodatni wynik testu.

– Na razie mamy potwierdzony jeden przypadek zakażenia wariantem omikron koronawirusa. Po kontakcie z osobą, o której informowaliśmy w sylwestra, są zakażone dodatkowo cztery osoby. Ich próbki zostały przekazane obecnie do sekwencjonowania i dopiero po tym procesie będziemy wiedzieć, czy są one zakażone wariantem delta czy omikron – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Stan pierwszej osoby zakażonej cały czas jest dobry. Student jest izolowany w miejscu zamieszkania i nie ma ciężkich objawów choroby. Po dochodzeniu epidemicznym, które było prowadzone w ostatnich dniach, okazało się, że cztery osoby, które miały kontakt z zakażoną osobą, również otrzymały pozytywny wynik testu.

W województwie lubelskim w poniedziałek (3 stycznia) potwierdzono 180 nowych przypadków COVID-19. W skali całego kraju było ich 6 422. Zmarło kolejnych 9 osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments