26 grudnia wejdzie w życie rozporządzenie porządkowe nr 54 wojewody lubelskiego Lecha Sprawki z dnia 21 grudnia w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego. Rozporządzenie dotyczy między innymi sylwestra.

Rozporządzenie wydane zostało w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa obowiązuje od dnia 26 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2020 r. Wyjątek stanowi 31 grudnia 2020 r. do godz. 19.00 i 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00.

Oznacza to to, że fajerwerków będziemy mogli użyć jedynie do godziny 19 w sylwestra i po godzinie 6 rano w Nowy Rok. – Apelujemy, aby używanie wyrobów pirotechnicznych odbywało się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę – czytamy w komunikacie.

Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo wykonujące tego typu działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments