Przed nami pierwszy w tym roku długi weekend. Nie zabraknie wydarzeń, które będą nas jeszcze utrzymywać w świątecznym klimacie. Występy kabaretu, noworoczne koncerty, wystawy i ludowe tańce – każdy znajdzie coś dla siebie.

Kabaret Moralnego Niepokoju „Tego jeszcze nie grali”

W sobotę (4 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur ze swoim najnowszym programem wystąpi jeden z najbardziej znanych w Polsce i za granicą kabaretów. Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej – eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich – jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje, jak uratować syna przed pałą z matematyki i co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami.

Artyści wystąpią o godz. 17 i 20.

NEONart

NEONart to unikalny w skali Polski i zapewne świata projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta. Prace możecie oglądać w Centrum Spotkania Kultur, gdzie pojawiło się 13 neonów. Wystawy potrwa do 18 lutego. Wstęp jest bezpłatny.

Kolędy świata

W ciekawych miejscach, a więc kościołach i katedrach największych polskich miast odbędzie się koncert, w trakcie którego będzie można usłyszeć takie świąteczne utwory jak m.in. Feliz Navidad, White Christmas, Have Yourself a Merry Little Christmas, Jingle Bells, I’ll be home for Christmas.

Już 4 stycznia o godz. 19.30 w bazylice oo. Dominikanów przy akompaniamencie jazzowego bandu (Prestige Chamber Orchestra) utwory zaprezentują utalentowani wokaliści, gwiazdy telewizyjnych show takich jak “Mam Talent”, The Voice of Poland” czy “Bitwa na głosy”. Nie zabraknie również najpiękniejszych polskich kolęd, takich jak m.in. Cicha noc, Lulajże Jezuniu, Hej kolęda, kolęda, Bóg się rodzi, gdzie dodatkowo usłyszymy akompaniament instrumentu klasycznego.

Gwiazdo świeć, kolędo leć

Wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpią w lubelskim Centrum Spotkania Kultur w ramach koncertu kolęd „Gwiazdo świeć, kolędo leć”. W niedzielę, 5 stycznia, o godzinie 18 zaśpiewają dla nas wspaniali artyści. Usłyszymy kolędy i pastorałki w wykonaniu Olgi Bończyk, Alicji Majewskiej, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza.

Narodowy Teatr Opery i Baletu Odessy

W niedzielę, 5 stycznia, o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się noworoczny koncert pełen muzyki Verdiego, utworów Straussa, a także wykonań cygańskich, czeskich, hiszpańskicj, węgierskich i włoskich.

Koncert Jana Kondraka

W niedzielę (5 stycznia) o godz. 18 w restauracji Hades-Szeroka w wyjątkowym koncercie wystąpi Jan Kondrak. Artysta zaprezentuje program, w którym wykona swoje autorskie teksty poruszające tematykę Żydów aszkenazyjskich. Teksty nawiązują również do Pieśni nad pieśniami i do Sztukmistrza z Lublina, są wzbogacone o muzykę samego Kondraka, Zbigniewa Łapińskiego i Tomasza Momota.

Kaniorowcy w kościele pw. Świętej Rodziny

Już w niedzielę, 5 stycznia, o godz. 19 w kościele pw Świętej Rodziny na Czubach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Wstęp wolny.

Koncert familijny Kaniorowców

Zagrają i zaśpiewają „Cichuteńko Pośród Nocy”. W poniedziałek, 6 stycznia, w Filharmonii Lubelskiej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Początek wydarzenia o godzinie 11. Kaniorowcy zagrają oraz zatańczą do kolęd i pastorałek, jednak usłyszymy je w zupełnie nowych aranżacjach. Zespół pokaże, jak można unowocześnić najpopularniejsze kolędy i zagrać je w stylu country, a nawet dixielandu. W taki sposób zaaranżują pastorałkę „Skrzypi wóz”, a kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zostaną wzbogacone o dzwonki i kolorowe instrumenty. Bilety na koncert dostaniecie w cenie 20 i 30 zł w kasie Filharmonii.

Orszak Trzech Króli

W poniedziałek, 6 stycznia, już po raz dziewiąty ulicami Lublina przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku nie wyruszy on jednak z placu Litewskiego, bo wierni spotkają się przed Zamkiem Lubelskim. Początek wydarzenia o godzinie 11, a procesja ulicami miasta wyruszy o 12.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments