Tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej będą zorganizowane w całkiem innym stylu. W tym roku organizatorzy Kozienaliów i Medykaliów z WySPĄ i WSSP połączyli swoje siły zapraszając na wspólne majowe świętowanie.

– Od wielu lat współpracujemy już tworząc imprezy z koncertami specjalnie dla lubelskich studentów. W tym roku wyklarował się pomysł na połączenie lubelskich imprez studenckich – wyjaśnia Maciej Bień, rzecznik prasowy Komitetu Organizacyjnego Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. – W tym roku postanowiliśmy zorganizować jeszcze większą imprezę.

Od 9 do 12 maja na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej odbędzie się prawdziwy festiwal studenckich imprez. XXVIII edycja zasłynie za sprawą największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Swoje siły w tym roku połączył Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Zarząd Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej organizując największe w historii Lublina Dni Kultury Studenckiej.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2019 odbędą się pod nazwą Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP 2019.

– Stawiamy na klimaty, które przez lata wypracowali organizatorzy zarówno Kozienaliów, jak i Medykaliów – zaznacza rzecznik. – Znaleźliśmy wspólny muzyczny mianownik i jesteśmy pewni, że każdy podczas koncertów znajdzie coś dla siebie. Lublin jest miastem studenckim. Chcemy zniwelować wszelkie podziały uczelniane i zrobić imprezę właśnie dla lubelskich studentów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments