1 lutego w Klasztorze OO. Dominikanów zaczął działać nowy Klub Samopomocy „W Sercu Miasta”. Powstał z myślą o osobach wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, które mieszkają w dzielnicy Stare Miasto. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wyposażyli sale i przygotowali program zajęć zorganizowanych dla chętnych.

W ofercie klubu znalazła się poradnia z Samopomocową Grupą Wsparcia, która zapewni pomoc rodzinom i osobom samotnie wychowującym dzieci. Na zajęciach uczestnicy nauczą się rozwiązywać problemy dotyczące wychowania i relacji.

Poradnia i Klub dla Młodzieży jest przeznaczony dla osób w wieku od 15 do 21 lat. Mają okazję wziąć udział w zajęciach z wykorzystaniem gier i zabaw towarzyskich, planszowych i komputerowych. Klub oferuje 3-miesięczne zajęcia komputerowe.

Pracownicy Klubu oferują również pomoc w zakresie wypełniania dokumentów urzędowych, np. w uzyskaniu świadczeń, rozliczeniach podatkowych, w tym przez internet.

Klub Samopomocy oferuje również zajęcia z muzykoterapii i choreoterapii w formie psychoterapii tańcem i ruchem w grupach do 10 osób.

W ramach Klubu będą też działać zajęcia wspierająco-aktywizujące, trening spędzania wolnego czasu dla grup sąsiedzkich czyli zajęcia rekreacyjno-sportowe, np. basen, jazda na rolkach, badminton i siatkówka.

– Dziś duże miasta w Polsce i Europie mają problem z utrzymaniem żywotności swoich Starych Miast. Stają się one dużymi restauracjami, żywymi hotelami. Wartość, którą jest społeczność dzielny Stare Miasto powinna być pielęgnowana, a ten klub wpisze się w walkę o to, żeby Stare Miasto było żywą dzielnicą – powiedział na oficjalnym otwarciu Klubu, Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina.

Klub Samopomocy „W Sercu Miasta” działa w Klasztorze OO. Dominikanów przy ul. Złotej 9. Klub działa we wtorki, środy i piątki o godz. 16 do 19 i w czwartki od godz. 11 do 14.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments