Dni Kultury Studenckiej są jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez przez lubelskich studentów. W związku z epidemią koronawirusa koncerty nie mogły odbyć się w zeszłym roku. Do maja jest jednak trochę czasu, więc niektóre uczelnie już planują alternatywne wydarzenia.

Juwenalia

Politechnika Lubelska nie zdecyduje się na organizację Juwenaliów. – W tym roku akademickim nie planujemy organizacji Juwenaliów – wyjaśnia Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Kozienalia

UMCS szykuje niespodziankę dla swoich żaków. Nie zdradza jednak jeszcze, w czym będziemy mogli wziąć udział. – Pomysłów jest wiele. Nie chcemy, by tak jak w zeszłym roku się one nie odbyły, więc szykujemy rozwiązanie alternatywne, które będzie ciekawe dla studentów. Obecnie ustalamy formę i dopinamy szczegóły. Sprawa wymaga czasu i w tym momencie nie umiemy powiedzieć w jakiej formie one będą ale na pewno postaramy się dostosować do aktualnie panujących obostrzeń – tłumaczy Patryk Bukała, przewodniczący Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów.

Medykalia

– Ze względu na uwarunkowania związane z COVID-19, wszelkie decyzje dotyczące organizacji Medykaliów, zostały zawieszone. Trudno w tej chwili przewidzieć rozwój sytuacji związanej z pandemią. Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zapewnia jednak, że dołoży starań, aby wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych mogło się odbyć. Jednak na odpowiedź, czy będzie to formie online czy hybrydowej (dopuszczającej ograniczoną liczbę publiczności) jest zdecydowanie zbyt wcześnie – podkreśla dr n. med. Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

KULturalia

– Jeszcze nie znamy szczegółów, ale faktycznie zaczynamy już o tym rozmyślać jak zagospodarować ten czas. A co do koncertów, jeszcze nie przekreśliliśmy tego pomysłu, ale zapewne wydarzenie będzie trochę w innej formie – wyjaśnia Piotr Trociuk, przewodniczący samorządów studentów KUL.

Feliniada

– W związku z przedłużającym się stanem pandemii w kraju, w tym roku nie możemy zagwarantować, że Feliniada jako jedna z imprez Lubelskich Dni Kultury Studenckiej odbędzie się w dotychczasowej formie. Jako RUSS mamy w planach szereg innych wydarzeń kulturalnych, a także przedsięwzięć naukowych. Na razie nie chcemy zdradzać szczegółów, jednak niebawem studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie będą mogli zaobserwować efekty naszej pracy – informuje Anna Woźniak, dyrektor Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments