W poniedziałek (25 stycznia) rozpoczęły się szczepienia seniorów z grupy 80+. Co w sytuacji, gdy zmienił się adres punktu szczepień? Seniorzy dowiedzą się o tym z automatycznej wiadomości głosowej lub wiadomości SMS.

Rejestrując się na szczepienie, senior wybiera konkretny punkt, w którym może się zaszczepić. Umawia się też na konkretny termin.

Może się zdarzyć jednak, że punkt szczepień zmieni adres. Wtedy, osoby zapisane na szczepienie zostaną o tym powiadomione automatycznym komunikatem. Jeśli punkt szczepień zmieni adres, do seniorów, którzy przy rejestracji na szczepienie podali numer  telefonu (komórkowego lub stacjonarnego), zadzwoni automatyczny konsultant z infolinii Narodowego Programu Szczepień.

Automatyczny konsultant odczyta wiadomość głosową, w której poinformuje o zmianie adresu punktu szczepień. Zaznaczy też, że data i godzina szczepienia pozostają bez zmian.

Konsultant przypomni również, że na 24 godziny przed terminem szczepienia, na numer komórkowy seniora, przyjdzie specjalny SMS. Znajdą się w nim informacje o nowej lokalizacji punktu szczepień, dacie oraz godzinie szczepienia.

Automatyczny konsultant infolinii Narodowego Programu Szczepień zadzwoni z numeru 22 295 00 85. Podany numer jest automatyczny, dlatego nie należy na niego oddzwaniać. Komunikat głosowy rozpoczyna się od słów: Tu Infolinia Narodowego Programu Szczepień. UWAGA, przekazujemy ważną informację… Informacja o zmianie adresu punktu szczepień zostanie odczytana dwukrotnie podczas jednej rozmowy.

Automatyczny konsultant będzie próbował połączyć się z seniorem dwukrotnie w ciągu dwóch dni. Jeśli z różnych przyczyn senior nie odsłucha wiadomości (np. nie odbierze telefonu lub połączenie zostanie przerwane), wtedy zadzwoni do niego osoba z infolinii Narodowego Programu Szczepień. Przekaże wszystkie szczegóły dotyczące szczepienia, czyli nowy adres punktu szczepień oraz potwierdzi dzień i godzinę szczepienia.

Przypominający SMS o szczepieniu

Niezależnie od automatycznego połączenia z infolinią Narodowego Punktu Szczepień, każda osoba zarejestrowana na szczepienie, która podała numer telefonu komórkowego, otrzyma specjalny SMS. Wiadomość będzie zawierała informacje o lokalizacji punktu szczepień, dacie i godzinie szczepienia. Przypomnienie dotrze najpóźniej 24 godziny przed szczepieniem.

Punkty szczepień – Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments