W przyszłym roku czekają nas 253 dni do przepracowania. W 2020 roku będziemy mogli cieszyć się też 113 dniami wolnymi. Czy sprytne zaplanowanie urlopu wypoczynkowego, tak aby w jego trakcie wypadały święta wolne od pracy, pozwoli łatwo zwiększyć długość naszego wypoczynku? Zobaczcie kiedy wypadają dni wolne od pracy w tym roku.

Dni wolne w weekendy

W nowym 2020 roku wypada 13 świąt wolnych od pracy, z czego 6 przypada w sobotę i niedzielę.

Dni ustawowo wolne od pracy to oprócz 1 stycznia, to 6 stycznia (Trzech Króli), 12 kwietnia (Wielkanoc), 13 kwietnia (poniedziałek wielkanocny), 1 maja (Święto Pracy), 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja), 31 maja (Zielone Świątki), 11 czerwca (Boże Ciało), 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny), 1 listopada (Wszystkich Świętych), 11 listopada (Święto Niepodległości), 25 grudnia (Boże Narodzenie), 26 grudnia  (drugi dzień świąt Bożego Narodzenia).

W 2020 roku dwa święta przypadają w sobotę, co oznacza że pracodawca musi nam zapewnić dwa dodatkowe dni wolne od pracy. Taka sytuacja będzie miała miejsce 15 sierpnia oraz 26 grudnia.

Kiedy długie weekendy

Pierwsza okazja do przedłużonego weekendu już przed nami. 6 stycznia to dzień wolny od pracy, więc czekają nas trzy dni laby. Kolejny wydłużony weekend to standardowo okres Wielkanocy. W majowy weekend w tym roku nie poszalejemy, bo 1 maja wypada w piątek. Na 4 dni wolnego będziemy mogli liczyć przy okazji Bożego Ciała, jeśli weźmiemy 12 czerwca jeden dzień urlopu. 1 listopada wypada w niedzielę, a 11 listopada w środę, więc o długim weekendzie możemy zapomnieć. Podobnie będzie w grudniu – w tym roku Boże Narodzenie wypada w piątek i sobotę, co oznacza że zyskamy jeden dzień wolnego. Wielu pracodawców pewnie wyznaczy Wigilię na dzień wolny od pracy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments