Mieszkańcy Lublina mający trudność w samodzielnym dotarciu do punków szczepień mogą korzystać z nieodpłatnego transportu oferowanego przez miasto. Do tej pory chęć skorzystania z tej formy wsparcia zgłosiło około 90 osób.

W sytuacjach, kiedy stan zdrowia mieszkańca nie pozwala opuszczać mu domu, tego rodzaju informacja powinna być zasygnalizowana przy rejestracji. Wówczas szczepienie będzie wykonane w miejscu zamieszkania danej osoby przez mobilny punkt szczepień zabezpieczany przez NFZ. Z kolei osoby, które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu lub utrudniony kontakt z otoczeniem powinny korzystać z przewozu do punktu szczepień razem z opiekunem – mówi Monika Lipińska, wiceprezydent Lublina.

Z bezpłatnego transportu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, osoby posiadające I grupę inwalidzką i osoby powyżej 70 roku życia, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Mieszkańcy Lublina mający trudność z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień mogą kontaktować się z miejskim koordynatorem ds. transportu pod nr tel. 785 589 941 w godzinach od 7.30 do 15.30 lub 81 466 34 34 wew. 4 czynną w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30.

Dotyczy to osób rejestrujących się na szczepienie przez infolinię 989, elektronicznie lub za pośrednictwem smsów. W przypadku, gdy rejestracja odbywa się w punkcie szczepień, konieczność zabezpieczenia dowozu należy zgłaszać w punkcie, gdzie będzie realizowane szczepienie. 

Jak się zarejestrować na szczepienie

Rejestracji na szczepienie można dokonać dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię pod numerem 989. Do tego sposobu rejestracji należy przygotować numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować siebie, swoich dziadków lub rodziców. Zarejestrować się na szczepienie można również kontaktując się z wybranym punktem szczepień lub poprzez platformę pacjent.gov.pl. Dodatkowym sposobem jest wysłanie sms na numer 664 908 556 o treści SzczepimySie.

Punkty szczepień Lublin

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments