8 września w Radawcu odbędą się dożynki wojewódzkie. Wśród wielu atrakcji znajdą się koncerty gwiazd, konkursy oraz malowniczy korowód dożynkowy. Początek wydarzenia o godzinie 10.30.

Wieńce dożynkowe to duma gmin. Dlatego też w jednym z konkursów zostanie wyłoniony ten najbardziej oryginalny i pomysłowy z powiatu oraz województwa. Odbędzie się również oficjalna ceremonia dzielenia się chlebem, a barwnym korowodem przywitamy delegacje dożynkowe.

W godzinach popołudniowych i wieczornych odbędą się koncerty gwiazd. Na scenie wystąpi wokalistka Natalia Szroeder, zespół Feel oraz gwiazdy disco polo – Power Play. O godzinie 17, przed częścią muzyczną rozbawi nas swoim występem kabaret Łowcy.B.

Tradycyjnie podczas dożynek odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących. Wystawa maszyn rolniczych, wystawy tematyczne służb mundurowych, warsztaty edukacyjne, prezentacje szkół, wesołe miasteczko, animacje i zabawy dla dzieci. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia.

Rolnicy nie mają wakacji. Coroczne dożynki to dla nich tylko krótka okazja do świętowania i dziękowania za zebrane plony oraz za ich ciężką pracę. To także sposób na podsumowanie minionego sezonu.

Pełen program wydarzenia:

10:30 – Korowód i powitanie delegacji dożynkowych

11:30 – Obrzęd dożynkowy

12:00 – Uroczysta Msza Święta

13:40 – Ceremonia Dzielenia Chlebem

14:30 – Wręczenie odznaczeń i medali

15:00 – Rozstrzygnięcie konkursów (Najpiękniejsza Procesja Powiatu Lubelskiego, Powiatowy wieniec dożynkowy, Wojewódzki wieniec dożynkowy)

17:00 – Kabaret Łowcy.B

17:30 – Power Play

19:00 – MUS!

20:00 – Natalia Szroeder

21:00 – Feel

Wydarzenia towarzyszące:

Prezentacja powiatów i gmin województwa

Wystawa maszyn rolniczych

Wystawy tematyczne służb mundurowych

Warsztaty edukacyjne – prezentacje szkół

Wesołe miasteczko, animacje i zabawy dla dzieci

Pokaz dla dzieci – Magiczne Ogrody

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments