Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego już 30 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kwarantannie zostało poddanych 274 osoby, a nadzorem epidemiologicznym – 2329.

Obecnie w województwie lubelskim uruchomionych zostało 5 zespołów służących do przewozu pacjentów podejrzanych o zakażenie i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z lokalizacją w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu i Biłgoraju.

– Działa też 7 zespołów transportu sanitarnego, przeznaczonych do poboru prób do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa u pacjentów poddanych kwarantannie domowej, z lokalizacją w Lublinie, Chełmie, Łukowie, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Lubartowie i Janowie Lubelskim – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego. I dodaje, że w najbliższych dniach planowane jest uruchomienie jeszcze 2 zespołów w tym zakresie: w Białej Podlaskiej i Opolu Lubelskim.

Również w piątek (13 marca), wojewoda Lech Sprawka polecił PKP Polskim Liniom Kolejowym Spółce Akcyjnej z siedzibą w Warszawie zobowiązać funkcjonariuszy straży ochrony kolei do dokonywania pomiaru temperatury ciała osób wjeżdżających na teren województwa lubelskiego w pociągach przewożących pasażerów na trasach międzynarodowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments