„Drzewa dla każdej dzielnicy” – to nowy projekt Fundacji Krajobrazy, który realizowany jest na zlecenie Urzędu Miasta Lublin. W konsultacji z Radami Dzielnic, mieszkańcami, organizacjami i instytucjami zostaną wskazane lokalizacje do posadzenia 1000 drzew, czyli około 25-40 sztuk w każdej z 25 dzielnic Lublina, biorących udział w projekcie.

Pierwsze 25 drzew posadzonych będzie przez Fundację na wiosnę, natomiast pozostałe 1000 sztuk zostanie posadzone jesienią. Efektem projektu będzie także raport zawierający mapę kolejnych nasadzeń drzew w mieście. Kluczowym partnerem projektu będą Rady Dzielnic i mieszkańcy poszczególnych dzielnic.

Zgłoszenia do projektu można dokonać poprzez otwarty formularz online dostępny tutaj bit.ly/ChodzPosadzPropozycje. Zgłoszenia są przyjmowane również telefoniczne pod numerem: 517203777, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Zgłoszenie mailowe można wysyłać na adres: info@fundacjakrajobrazy.pl. Zgłoszenie pocztowe należy wysłać na adres: Fundacja Krajobrazy, ul. Bernardyńska 15, 20-950 Lublin

W przypadku zgłoszeń wysyłanych przy wykorzystaniu maila bądź poczty tradycyjnej organizatorzy proszą o wydrukowanie i wypełnienie formularza dostępnego pod adresem i przesłanie go lub jego skanu na podany adres mailowy lub pocztowy. Na zgłoszenia fundacja czeka do 30 kwietnia.

Rekomendowane jest wyznaczanie lokalizacji nasadzeń drzew w formie skupisk, zagajników, alei itp. Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Lublina i może być realizowany wyłącznie na działkach należących do miasta Lublin.

Harmonogram projektu:

−spotkania w 25 Radach Dzielnic, z udziałem mieszkańców, organizacji/instytucji (kwiecień 2021)

−możliwość zgłaszania drzew poprzez formularz online, telefonicznie, mailowo oraz pocztowo (do końca kwietnia 2021)

–link do ankiety bit.ly/ChodzPosadz

– wizje lokalne w dzielnicach, w miejscach przyszłych nasadzeń (kwiecień 2021)

−wybór miejsc do nasadzeń (kwiecień 2021)

−event: posadzenie pierwszego drzewa w każdej z dzielnic (wiosna 2021)

−event: webinar edukacyjny (lato 2021) −publikacja raportu “Drzewa dla każdej dzielnicy” (jesień 2021)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments