Ze względu na aktualnie panującą sytuację zagrożenia epidemiologicznego Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej zdecydował się na odwołania Drzwi Otwartych, które miały odbyć się w piątek, 6 marca.

– Dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, największej uczelni publicznej we wschodniej Polsce, zachowanie środków bezpieczeństwa jest kluczowe, dlatego liczymy na wyrozumiałość i zrozumienie w związku z odwołaniem drzwi otwartych – zapewnia Aneta Adamska, rzecznik UMCS.

Władze uczelni poinformowały również, że osoby z regionu i zagranicy, które z różnych przyczyn dotrą jutro do Lublina, będą mogły skorzystać z konsultacji na stoisku ogólnouniwersyteckim oraz w punkcie informacyjnym dla cudzoziemców, dostępnych w gmachu Wydziału Ekonomicznego UMCS (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5).

Kandydaci na studentów UMCS będą mieli okazję poznać uczelnię jeszcze w najbliższych miesiącach. – Na przełomie marca i kwietnia, na poszczególnych wydziałach UMCS, zamierzamy zorganizować spotkania dla uczniów szkół ponadpodstawowych, cykl webinariów online oraz Wirtualne Drzwi Otwarte – dodaje rzecznik.

Podczas wskazanych inicjatyw, młodzież zainteresowana podjęciem kształcenia na uczelni, również będzie mogła otrzymać wskazówki, jak dostać się na upragnione studia, zapoznać się z procesem rekrutacji, a także poznać wiele niezwykłych inicjatyw studenckich oraz wyjątkowych wydarzeń kulturalnych i sportowych, które są organizowane na UMCS. Jesteśmy nadal otwarci na organizację prezentacji i warsztatów w szkołach i placówkach edukacyjnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments