Już za kilka dni święto kobiet, które będą mogły miło spędzić najbliższy weekend. Panie mają do wyboru wiele interesujących wydarzeń – zarówno urodowych, modowych, jak
i kulturalnych. Wiele ciekawych eventów zaczyna się już w ten piątek.

Natura jest kobietą

W Hotelu Arche Lublin 8 marca przez 6 godzin będzie można spędzić czas, uczestnicząc
w wydarzeniu „Natura jest kobietą!”. To wyjątkowe event z okazji Dnia Kobiet, gdzie podczas warsztatów panie będą mogły między innymi nauczyć się tego, jak podkreślać swoją urodę makijażem lub poddadzą się analizie kolorystycznej. Czeka na nie także możliwość skorzystania np. z porad dietetyka, trychologa i trenera personalnego. Miłym akcentem będzie też gotowanie na żywo przy zachowaniu filozofii zero waste, a dodatkowo będzie można też spróbować zdrowych posiłków oraz deserów bez cukru.

Uczestniczki wydarzenia „Natura jest kobietą!” mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody, a koszt uczestnictwa w tym evencie to 79 zł plus niska opłata serwisowa. Impreza będzie trwać od godziny 12:00 do 18:00.

Kolacja u szefa kuchni

Jeśli natomiast chcemy spędzić najbliższą niedzielę, rozpieszczając swoje podniebienie i przy okazji posłuchać muzyki na żywo warto odwiedzić Hotel Luxor i znajdującą się w nim Restaurację Bianco. Z okazji Dnia Kobiet odbędzie się tu kolacja pod hasłem „Kobiety Szefa Kuchni”, podczas której zaserwowane zostaną wam pyszne dania ze specjalnego menu przygotowanego na tę okoliczność. Podczas tej wyjątkowej kolacji dla każdej z pań przewidziana jest także miła niespodzianka. Cena kolacji we dwoje to 144 zł od pary. Wydarzenie startuje o godzinie 19:00.

Rozbudź kobiecość

7 marca odbędzie się także charytatywne wydarzenie, w wyniku którego wejściówki-cegiełki zasilą konto Fundacji W Dobrych Rękach działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością. Będzie to druga edycja spotkania z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Rozbudź kobiecość”, które organizowane jest w Focus Hotel Premium Lublin. Ten event ma propagować szeroko pojęty rozwój kobiet zarówno jeśli chodzi o emocje, umysł, jak i ciało. Podczas całej imprezy odbędzie się panel dyskusyjny z inspirującymi kobietami, które podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat tego, jak dbać o swój wygląd, zdrowie i aktywność fizyczną. Oprócz tego będzie można skorzystać z dostępnych na miejscu stoisk związanych z dietetyką, makijażem i profilaktyką zdrowotną. Wydarzenie potrwa od 9 do 14.

Warsztaty stylu

Jeśli chcecie natomiast całkowicie zmienić swój kobiecy wizerunek, możecie udać się na jednodniowe „Warsztaty Stylu” z okazji Dnia Kobiet, które rozpoczynają się w niedzielę o godzinie 16. Wydarzenie organizowane jest w restauracji Legendy Miasta, a poprowadzi je stylistka Monika Wilkołaska. Podczas spotkania panie między innymi nauczą się tego, jak prawidłowo dobrać garderobę do swojej sylwetki i dowiedzą się, co każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Oprócz tego na uczestniczki wydarzenia czeka lampka musującego wina, a później słodki poczęstunek i kawa. Uczestnictwo w wydarzeniu to koszt 100 zł, a liczba miejsc jest ograniczona, więc należy dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Chatka kobiet

Kobiety już po raz szósty „przejmą” również ACK UMCS Chatkę Żaka. Tym razem ten cykl wydarzeń rozpocznie się 9 marca i potrwa od godziny 13 do 21. W ramach eventu będzie można uczestniczyć w warsztatach tematycznych i odwiedzić ciekawe stoiska.

W przestrzeni Chatki Żaka białe foyer w godzinach 13-17 odbędzie się Miasteczko Kobiet, gdzie zaprezentują się specjalne punkty z atrakcjami. Na stoiskach pokazywane będą kosmetyki naturalne przygotowane przez Studenckie Koło Naukowe Bioaktywni. Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS przygotuje również stoisko konkursowe, gdzie będzie można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Każdy, kto chce wziąć udział w warsztatach tematycznych, musi przesłać swoje zgłoszenie do 8 marca poprzez formularz dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku. Wśród tegorocznych szkoleń znajdują się zajęcia z samoobrony i MMA dla kobiet, które poprowadzi Piotr Skrobas, wykład o kolagenie naturalnym oraz wystąpienie traktujące o psychologii kobiety, gdzie przemawiała będzie mgr Marlena Stradomska z Instytutu Psychologii.

Zwieńczeniem tego miłego dnia stanie się koncert zespołu Vestige, który rozpocznie się
o godzinie 19 w Sali Widowiskowej. Warto pamiętać, że na event mogą przyjść wszystkie osoby, które mają status studenta UMCS, a wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Z kulturą za pan brat

Jeśli wolicie obejrzeć spektakl improwizowany, to taką rozrywkę dokładnie 8 marca proponuje widzom Impro Teatr Bezczelny. Znana w Lublinie grupa tego dnia zaprezentuje spektakl improwizowany z cyklu „Sceny domowe – Dzień Kobiet”, czyli w skrócie impro o życiu. Podczas swojej spontanicznej gry na scenie napędzanej sugestiami widzów improwizatorzy przedstawią śmieszne scenki, ogrywając kreatywnie codzienne sytuacje. Jak sami określają, tworzą wówczas „komedię codzienności”. Tym razem nie zabraknie też nawiązań do relacji damsko-męskich oraz damsko-damskich.

Improwizowane show odbędzie się w pubie Just Crafted od 19:00 do 20:30, a bilety w cenie 10 zł można nabyć już na miejscu, na godzinę przed spektaklem.

Teatr dla kobiet

„Grzegorz Wilk Na Dzień Kobiet” to kolejna, tym razem muzyczna propozycja na spędzenie wieczoru w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Artysta znany jest z popularnego programu „Jaka to melodia” oraz ze współprac z wielkimi nazwiskami polskiej sceny muzycznej czy występów jako solista i aktor oratoriów Piotra Rubika, oraz teatrów we Wrocławiu i Warszawie. W ten piątek o godzinie 19 wokalista wystąpi jednak ze specjalnym repertuarem skierowanym do kobiet. Usłyszycie więc między innymi przeboje Toma Jonesa, Czesława Niemena czy Elvisa Presleya.

Bilety w cenie 80 i 90 zł są jeszcze dostępne, a można je kupić online na stronie Teatru Muzycznego, a także w kasie biletowej.

Koncert operowy

Jeśli jednak wolicie wstąpić do Filharmonii Lubelskiej, to w Dzień Kobiet usłyszycie koncert operowy „Najsłynniejsze arie operowe i pieśni neapolitańskie”. Podczas tego wydarzenia dla wszystkich kobiet zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, a zaśpiewa Katarzyna Oleś-Blacha (sopran) i Dominik Sutowicz (tenor). Nad całością będzie czuwał natomiast dyrygent Przemysław Stanisławski. Cały niedzielny koncert w Sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Andrzej Gładysz. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa dwie godziny.

Bilety można jeszcze kupić w cenie 50 i 60 zł.

Dzień Kobiet na filmowo

Święto wszystkich kobiet można też spędzić, oglądając seans filmowy. Taką możliwość daje wam Kino CSK, w którym 6 marca grany będzie dramat „Prawda” ze znakomitą obsadą aktorską. Na ekranie zobaczymy skomplikowaną relację matki i aktorki Fabienne (Catherine Deneuve) oraz jej córki Lumir (Juliette Binoche), której będzie towarzyszył jej mąż Hank (Ethan Hawke).

Bilety na film są dostępne w Kasie CSK oraz online na stronie internetowej: bilety.spotkaniakultur.com. Koszt wejściówki ulgowej wynosi 12 zł, a bilet normalny kosztuje 15 zł. Seans zaczyna się natomiast o godzinie 19:00.

Dla kobiet, które wolą jednak nieco inny klimat filmowy, Kino Bajka przygotowało seans
z filmem, który zarówno w Polsce, jak i na całym świecie podbił serca widzów. „Narodziny gwiazdy”, czyli muzyczne love story Lady Gagi i Bradleya Coopera pojawi się ponownie na wielkim ekranie w Dzień Kobiet o godzinie 17:45. Dodatkowo tuż przed seansem odbędzie się specjalne losowanie prezentów dla pań.

Bilet normalny można kupić na stronie kina lub w kasie biletowej w cenie 17 i 20 zł.

Świętowanie w ruchu

Jeśli wolicie spędzić Dzień Kobiet w ruchu, to może pod pretekstem kolacji skorzystacie
z treningu tańca? Już w najbliższą niedzielę o 18 możecie wybrać się na wydarzenie „Milonga za kulisami”, w trakcie którego każdy ma szansę nauczyć się podstaw tańca argentyńskiego pod okiem doświadczonych, zawodowych tancerzy – Elise Roulin i Toni Kastelan. Taneczna para szkoli się już 10 lat i wciąż podróżuje po całym świecie, by móc podzielić się swoimi umiejętnościami, które stały się ich sposobem na życie.

To ciekawe wydarzenie odbędzie się w restauracji „Za Kulisami” na parterze budynku Centrum Spotkania Kultur. Rezerwacje można składać pod numerem telefonu: 517 075 855, a koszt uczestnictwa w tym evencie to 20 zł. Warto się spieszyć, bo zostało jeszcze tylko kilka miejsc.

NiePokorne

Całkiem inną alternatywą jest spędzenie Dnia Kobiet na spacerze tematycznym „NiePokorne” organizowanym przez PTTK w Lublinie – Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego. Uczestnicy wspólnie pokonają trasę, podążając śladem odważnych, inspirujących kobiet, które w przeszłości walczyły o drugiego człowieka, prawdę, naukę i ludzką godność, ryzykując życiem, a nawet tracąc je. Odwiedzając związane z nimi lubelskie miejsca, poznamy miedzy innymi historię błogosławionej Marty Wołowskiej, losy poetki i patriotki Franciszki Arnsztajnowej oraz życie Henryki matki Józefa Czechowicza.

Spacer rozpocznie się o godzinie 11:00 w sobotę, a uczestnicy wystartują spod pomnika Marii Curie-Skłodowskiej. Ilość biletów jest ograniczona, a koszt pojedynczej wejściówki dla jednej osoby to 15 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments