Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o planowanym odwołaniu szefowej powiatowego sanepidu. Jej obowiązki przejął Tomasz Lis, kierownik Działu Nadzoru Sanitarnego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Jak czytamy w komunikacie z Urzędu Wojewódzkiego, przyczyną odwołania był “brak pewności co do zapewniania sprawnego i uporządkowanego działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie w sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie”.

– Wojewoda lubelski zwrócił się do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Marii Korniszuk z prośbą o rozważenie skorzystania z uprawnienia art. 11 ust. 6 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, tj. możliwości odwołania w każdym czasie państwowego powiatowego inspektora sanitarnego – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznika wojewody lubelskiego.

Jak czytamy w komunikacie, “Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wystąpił o zaopiniowanie przez wojewodę odwołania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie z zajmowanego stanowiska. – Po uzyskaniu pozytywnej opinii wojewody lubelskiego z dn. 16 marca Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny odwołał panią Bożenę Kess ze stanowiska Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie – informuje Strzępka.

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny powierzył obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie panu Tomaszowi Lisowi, kierownikowi Działu Nadzoru Sanitarnego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

– Będzie pełnił obowiązki do czasu powołania nowego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Jest to podyktowane koniecznością zapewnienia niezakłóconego działania stacji w obliczu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 – podkreśla rzeczniczka.

Fot. Archiwum powiatowego sanepidu w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments