Od środy (18 marca) do odwołania w Lublinie będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy, zbliżony do tego, który obowiązywał w okresie ferii zimowych. 

Główne linie trolejbusowe i autobusowe w dzień powszedni będą kursowały co 20 minut. Zawieszone jest jednak kursowanie linii 152 oraz linii nocnych, takich jak N1, N2 oraz N3.

Zmiany te będą obowiązywały od środy (18 marca). Rozkład jazdy ma zapewnić podstawowe potrzeby komunikacyjne mieszkańców, w tym przede wszystkim zabezpieczyć dojazd i powrót do oraz z zakładów pracy. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie prosi jednak pasażerów o zapoznanie się z rozkładami jazdy przed skorzystaniem z komunikacji miejskiej.

– Sytuacja w komunikacji miejskiej jest stale monitorowana i dalsze decyzje będą podejmowane adekwatnie do zmieniających się warunków – informuje ZTM w Lublinie.

Decyzję o ograniczeniu kursów komunikacji miejskiej podjęły także inne miasta w Polsce. Zmiany zostały wprowadzone między innymi w Katowicach, Gdańsku, Krakowie, Kielcach, Białymstoku, Rzeszowie, Toruniu ,czy Warszawie.

ZTM w Lublinie informuje także, że od poniedziałku (16 marca) do odwołania zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu punktów obsługi klientów ZTM w Lublinie. Punkt Sprzedaży Biletów mieszczący się przy ul. Zielonej 5 będzie nieczynny. Z kolei punkty zlokalizowane przy ul. Nałęczowskiej 14 (Biuro Obsługi Klienta oraz Punkt Sprzedaży Biletów) będą pracowały w skróconym wymiarze czasu – w godzinach 9.15 – 16.45.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments