4 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji lubelskie schronisko organizuje dzień otwarty, podczas którego nie tylko zapoznamy się z podopiecznymi placówki, ale też weźmiemy udział w ciekawych wykładach i warsztatach.

Światowy Dzień Zwierząt jest uroczystym wstępem do Światowego Tygodnia Zwierząt, który zwyczajowo trwa do 10 października. Każdego roku podczas obchodów World Animal Week organizacje prozwierzęce, miłośnicy i pasjonaci łączą się w działaniach mających uświadamiać ludzi w trudnych kwestiach praw wszystkich żyjących istnień. Co roku organizowane są także Dni Drzwi Otwartych w schroniskach, by zapoznać ludzi z warunkami bytowymi podopiecznych placówek i zachęcić do adopcji pupila.

Nie inaczej będzie w Lublinie. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy Metalurgicznej 5 od lat aktywnie włącza się w obchody Światowego Dnia Zwierząt i w samo południe 4 października po raz kolejny otworzy swoje bramy dla wszystkich, którzy interesują się zwierzętami, chcą spędzić czas z podopiecznymi, albo zabrać któregoś z nich do domu.

Podczas wydarzenia nie zabraknie fascynujących wykładów i dyskusji na tematy związane z opieką nad zwierzętami oraz ekologią, będą też lekcje udzielania pierwszej pomocy, a nawet warsztaty karate z wielokrotnym mistrzem świata w karate tradycyjnym, Danielem Iwankiem. Dla najmłodszych przygotowano wiele zabaw i gier, rozstrzygnie się także konkurs “Mali przyjaciele zwierząt”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments