Długo zapowiadany remont Muzeum Lubelskiego na Zamku rozpocznie się już za miesiąc. Dlatego muzeualne wystawy można oglądać tylko do 28 października.

Łączna powierzchnia pomieszczeń do remontu to ok. 3 394 mkw. Inwestycja będzie kosztować ponad 26 milionów zł. Remont obejmie wymianę instalacji, okien i drzwi w całym budynku, modernizację magazynów i pracowni. Gruntowną przebudowę przejdzie północne skrzydło, w którym zostanie dobudowana nowa kondygnacja. Prace potrwają aż dwa lata. Przez ten czas Muzeum Lubelskie będzie niedostępne dla zwiedzających.

Każdy, kto planował zwiedzanie muzeum, powinien się pospieszyć. Będzie to możlwie tylko do 28 października. Planowany remont rozpocznie się pełną parą z początkiem listopada. Do tego czasu zwiedzający będą mieli możliwość obejrzenia najcenniejszych eksponatów lubelskiego muzeum.

– Chcemy się z Wami pożegnać wyjątkową akcją! Przez cały październik prezentować będziemy najciekawsze, najcenniejsze obiekty ze zbiorów Muzeum Lubelskiego! – czytamy na stronie muzeum. – Zaczynamy od niezwykłej grafiki Pabla Picassa.

Co tydzień dla odwiedzających udostępnione będzie inne działo. W tym tygodniu w salach wystawowych Zamku Lubelskiego możecie obejrzeć dzieło Mistrza „Młoda kobieta na podstawie obrazu Lucasa Cranacha Młodszego II”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments