W piątek, 22 marca, obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji odwiedziliśmy lubelski MPWiK i dowiedzieliśmy się kilku istotnych informacji na temat wody płynącej w naszych kranach. Czy jest zdrowa i nadaje się do picia?

Wycieczkę po stacji wodociągowej „Centralna” przeprowadził Starszy Mistrz w dziale produkcji wody Marek Kalamon. Podczas spaceru pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie wtajemniczyli uczestników w tajniki procesu produkcji wody. W spotkaniu wzięły udział dzieci z lubelskich przedszkoli.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest każdego roku 22 marca. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem z dostępem do czystej wody pitnej, z którym zmaga się ponad 600 milionów ludzi na świecie. Tegoroczny Światowy Dzień Wody odbywa się pod hasłem „Nie pozostawiamy nikogo w tyle”, wpisując się tym samym w  główne założenia Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ: woda dla wszystkich do 2030 roku.

Fot. Aleksandra Szyszko

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments