Otwarcie Sąsiedzkiego Regału, EKOspacery, torby na zakupy uszyte z niepotrzebnych banerów reklamowych oraz system nawadniania zieleni, wykorzystujący deszczówkę – tak w czwartek (22 kwietnia) Skende Shopping Center będzie świętować Dzień Ziemi.

Dzień Ziemi to międzynarodowe święto promujące proekologiczne postawy. Z tej okazji Skende przygotowało kilka inicjatyw dla mieszkańców Lublina i regionu, dzięki którym w prosty sposób można zrobić coś dobrego dla naszej planety.

22 kwietnia ruszy Sąsiedzki Regał. To miejsce, w którym każdy będzie mógł podzielić się z innymi rzeczami, których sam już nie potrzebuje, ale chce je przekazać dalej. Na specjalne oznaczonych półkach będzie można zostawić książki, gry planszowe oraz kwiaty, tak aby ktoś inny mógł je zabrać ze sobą do domu. Często zdarza się tak, że przeczytane książki nie są już potrzebne, a kwiaty po przeprowadzce do nowego mieszkania już się nie mieszczą i trafiają na śmietnik. Regał ma być sposobem na ograniczenie wyrzucania dobrych rzeczy i dawanie przedmiotom drugiego życia. Znajduje się w jednej ze stref rekreacyjnych Centrum zlokalizowanej przy Aptece.

Od czwartku do niedzieli (22-25 kwietnia) w strefie znajdą się także torby na zakupy wielokrotnego użytku, które będzie można zabrać do domu. Jeśli ktoś będzie w tym czasie w SKENDE warto zajrzeć w to miejsce. Te wyjątkowe torby zostały uszyte z niepotrzebnych banerów reklamowych, używanych przez Skende i Ikea. Dzięki temu Centrum ponownie wykorzystuje materiały i promuje używanie wielorazowych opakowań. Torby są unikalne, nie ma dwóch takich samych wzorów. Część z nich trafiła już do mieszkańców podczas otwarcia sklepu Biedronka w Skende. Torby będą rozdawane aż do wykorzystania zapasów.

Przez cały tydzień mieszkańcy będą mogli także wziąć udział w specjalnym konkursie skierowanym do właścicieli psów. Organizatorzy zachęcają do tego, aby podczas codziennego spaceru ze swoim czworonogiem wziąć ze sobą worek i przy okazji zebrać śmieci z pokonywanej trasy. Pierwsze 50 osób, które zdecyduje się dołączyć do akcji i umieści swoje zdjęcie pod postem konkursowym, otrzyma w podziękowaniu zabawki dla swoich pupili.

Dodatkowo na terenach zielonych wokół Skende wprowadzany zostaje system nawadniania, wykorzystujący wodę deszczową do podlewania roślin. Dzięki temu będzie można odzyskać wodę z opadów i wykorzystać ją ponownie, a tym samym zmniejszyć zużycie z sieci wodociągowej. Deszczówka zawiera mniej kamienia, dlatego jest idealna do podlewania roślin.

W centrum handlowym są dostępne na co dzień stałe punkty zbiórek baterii, małych elektroodpadów, świetlówek, plastikowych nakrętek i reklamówek.

Fot. Skende

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments