Ekologiczna Biesiada Bożonarodzeniowa w Tomaszowie Lubelskim

0
555

W niedzielę, 16 grudnia od godziny 14 na Rynku Tomaszowa Lubelskiego będziemy mogli uczestniczyć w specjalnym wydarzeniu promującym świąteczne wytwory w ekologicznym stylu. Na zorganizowanie Ekologicznej Biesiady Bożonarodzeniowej wpadło Stowarzyszenie LTM „Lubię To Miasto”.

W programie znajdzie się prezentacja potraw świątecznych wykonanych z produktów w pełni ekologicznych. Na stole zostanie zaprezentowanych kilka odmian pierogów, makowce, kapusta z grochem i paszteciki. Będzie też okazja przypatrzenia się ekologicznym świątecznym ozdobom. Zobaczymy figurki z masy papierowej, masy solnej i gliny oraz dekoracje stołu świątecznego.

Podczas spotkania będzie również wygłoszona prelekcja pt „Czy choinka, karp i opłatek może być ekologiczny?”. Prelekcja będzie poświęcona przygotowaniu ekologicznego Bożego Narodzenia. A na dzieci czeka specjalnie przygotowana przez pracowników Tomaszowskiego Domu Kultury animacja „Czy Święty Mikołaj jest eko?”.

– Święta są znakomitą okazją, aby pokazać dzieciom, że każdy z nas ma wpływ na środowisko, w którym żyje. Ten wpływ wywieramy za pomocą tego, co kupujemy, gdyż to zmienia świat! Możemy kupować śmieci i śmiecić. Możemy marnotrawić energię. Możemy stać w korkach i spalać benzynę w naszych “ukochanych” samochodach. Możemy kupować “prezenty-jednorazówki”. Liczmy się jednak z tym, że w końcu to nas Ziemia potraktuje jednorazowo – mówi Elżbieta Bitkowska.

Organizowane wydarzenie jest częścią zadania o nazwie „Organizacja przedsięwzięć w zakresie edukacji ekologicznej w Tomaszowie Lubelskim”. Spotkanie potrwa do godziny 18.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments