Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy razem z rodziną zasiadamy przy wspólnym stole, śpiewamy kolędy i dzielimy się opłatkiem. Taki sam klimat przed samymi świętami chcą wprowadzić władze Tomaszowa Lubelskiego.

W niedzielę, 16 grudnia, Rynek miasta zamieni się w wielkie świąteczne miejsce spotkań dla mieszkańców oraz przejezdnych. W programie zostały przewidziane liczne atrakcje. Na Rynku Tomaszowa Lubelskiego zobaczymy jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Koncert kolęd i pastorałek dla wszystkich zebranych wykonają Warsztaty wokalne Tomaszowskiego Domu Kultury oraz dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 3.

Podczas wydarzenia mieszkańcy będą mieli okazję wspólnie podzielić się opłatkiem i spróbować wigilijnego poczęstunku przygotowanego w ramach bożonarodzeniowej eko biesiady, która odbędzie się również na Rynku Tomaszowa Lubelskiego od godziny 14.

Na Rynku zobaczymy jak samemu wykonać świąteczne ozdoby i dekoracje, które będą się nadawały zarówno na choinkę, jak i na stół świąteczny. Wszystkie będą bazować na naturalnych produktach, które zostaną zapewnione przez Tomaszowski Dom Kultury.

Organizatorzy przewidują również kiermasz świąteczny, zorganizowane gry i zabawy dla dzieci w towarzystwie św. Mikołaja oraz wspólne kolędowanie. Nad wszystkim będą czuwać pracownicy Tomaszowskiego Domu Kultury.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments