Prezydent Krzysztof Żuk zwrócił się do Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN, z propozycją zorganizowania eliminacji Mistrzostw Świata na Arenie Lublin. Eliminacje mają odbyć się wiosną 2021 roku.

Propozycja zorganizowania tego przedsięwzięcia wynika z faktu, że na Stadionie Narodowym w Warszawie został utworzony szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na koronawirusa. Tym samym jest duże prawdopodobieństwo, że do wiosny obiekt ten nie będzie nadal dostępny.

– Złożyłem już „nieoficjalnie” taką propozycję prezesowi PZPN Zbigniewowi Bońkowi. Cieszę się też, że ten pomysł zdobywa już popularność w Lublinie. Gdy nadejdzie odpowiedni moment i PZPN będzie poszukiwać stadionu, na którym Polska rozegra mecze eliminacji wyślemy oficjalnie naszą ofertę – deklaruje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Lublin ma już doświadczenie w organizacji dużych imprez sportowych, m.in. finał Pucharu Polski. Do tego dwukrotnie Lublin był gospodarzem mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku i mistrzostw świata do lat 20 w 2019 roku.

– Dlatego jestem pewny, że PZPN będzie mocno brać pod uwagę możliwość gry Biało – Czerwonych w Lublinie – podsumowuje Żuk.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments