Po raz pierwszy od 27 lat nie zostanie przeprowadzona uliczna zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Akcja PDPZ co roku cieszyła się zaangażowaniem setek wolontariuszy, instytucji kultury, szkół, a także lubelskich artystów.

– Ze względu na panującą sytuację epidemiczną oraz obostrzenia, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu zakażeń, nie mamy możliwości przeprowadzenia zbiórek, ani publicznych ani stacjonarnych – wyjaśnia z żalem Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji.

Akcja zrodziła się w dobranocce dla najmłodszych „Jasiek”. Program był nadawany codziennie wieczorem na antenie Polskiego Radia Lublin. W programie tym opowiadano nie tylko bajki, ale też rozmawiano o wielu ważnych sprawach. 27 lat temu na antenie pojawił się mały Przemek i opowiedział o swoich kłopotach. Rozdzwoniły się telefony i do radia dzieci same przyprowadzały rodziców.

– Oznacza to również, że nie będą w tym roku powoływane Sztaby Akcji, Społeczne Komitety Organizacyjne i lokalne Oddziały Biura Akcji. Prosimy o wyrozumiałość i zaakceptowanie decyzji GSKO, by nie podejmować działań akcyjnych AD 2020 – podkreśla.

Obecnie trwają rozmowy z różnymi podmiotami. I choć akcji samej w sobie nie będzie, być może uda się nawiązać współpracę z firmami, które będą chciały wspomóc potrzebujące dzieci. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments