Już 29 listopada w Warszawie poznamy zwycięzcę 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Polskę będzie reprezentować 10-letnia Alicja Tracz z piosenką „I’ll be standing”. Sprawdźcie, jak możecie zagłosować na lubelską wokalistkę.

Na wynik Eurowizji Junior będzie mieć wpływ decyzja oraz widzów. Publiczność może więc głosować na piosenkę z własnego kraju, ale dla wyrównania szans musi zagłosować również na dwa inne występy. Wcześniej widzowie mogli zagłosować na nie mniej niż trzy i nie więcej niż pięć piosenek. Wśród wybranych utworów mogła być kompozycja z własnego kraju i ta zasada nie ulega zmianie, ale teraz jednak, ze względu na mniejszą liczbę uczestników, będziemy głosować na dokładnie trzy występy.

Bez zmian natomiast pozostaje głosowanie jury. W każdym z państw jury wyłoni dziesięć najlepszych występów Eurowizji Junior i przyzna im punkty w skali eurowizyjnej. Utwór z pierwszej pozycji otrzyma 12 pkt., kompozycja z miejsca drugiego 10 pkt., a kolejne od 8 do 1 pkt. Łącznie więc jury z każdego kraju rozda pozostałym uczestnikom 58 punktów.

W tegorocznej Eurowizji Junior uczestniczy 13 państw, co oznacza, że punkty przyzna trzynaście ekip jury. Łącznie jury przyzna w całym konkursie 754 punkty. Dokładnie tyle samo będzie punktów od widzów, jednak ich podział będzie zależał od procentowego rozkładu głosów internautów. Punkty od jury poznamy na żywo podczas połączeń z krajowymi korespondentami, a następnie dołączą do nich punkty z głosowania publiczności.

Tutaj można głosować

Wszyscy reprezentanci Eurowizji Junior 2020

Białoruś: Arina Piechtieriewa – Aliens

Francja: Valentina – J’imagine

Hiszpania: Solea – Palante

Holandia: Unity – Best Friends

Kazachstan: Karakat Baszanowa – Forever

Malta: Chanel Monseigneur – Chasing sunsets

Niemcy: Susan – Stronger With You

Polska: Ala Tracz – I’ll Be Standing

Rosja: Sofia Fieskowa – Moj Nowyj Dien (My New Day)

Serbia: Petar Aničić – Heartbeat

Ukraina: Oleksandr Bałabanow – Widkrywaj (Open)

Źródło: Eurowizja.org

Fot. Materiały prasowe TVP

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
3 lat temu

To jest taka mała iskierka, bardzo mi się podoba jak śpiewa. Mam nadzieję, że będzie miała mnóstwo głosów i zajdzie wysoko! Już przedsmak dzisiaj mieliśmy, oficjalne otwarcie. Czekamy na niedzielę jak wypadnie konkurs 🙂

Weronika
Weronika
3 lat temu

To jak mogę zagłosować i gdzie ?

Grażyna
Grażyna
3 lat temu

Nie można zagłosować,czemu???????