Spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, konkursy oraz koncerty – między innymi w tych atrakcjach mogą przebierać uczestnicy 20., jubileuszowej edycji Festiwalu Fantastyki „Falkon”. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (8 listopada) się w Tragach Lublin i potrwa do niedzieli (10 listopada).

Fantastyka to nie tylko wyobraźnia. Trzeba mieć też dobrą kondycję, żeby zmierzyć się ze swoim przeciwnikiem w turnieju na miecze piankowe w specjalnie zbudowanym ringu. Będą też gry planszowe, gobeliny i tajemnicze, magiczne figurki.

Podczas trzydniowego konwentu będzie można wziąć udział w licznych panelach dyskusyjnych oraz porozmawiać z twórcami gier i specjalistami w szeroko pojętej dziedzinie fantastyki. Zobaczymy również pokazy samoobrony Tang Lang Men, a na tych najaktywniejszych czekać będą warsztaty tańców balfolk.

W piątek o godzinie 17 odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu. Jednak tego dnia, już wcześniej możemy wziąć udział w falkonowych wydarzeniach. Panele oraz spotkania z twórcami startują o godzinie 15. Tego dnia w szczególności polecamy warsztaty kaligrafii tolkienowskiej, które poprowadzi Michał „Feniks” Herda oraz Nina „Starza” Palińska. Warsztaty zorganizowane zostaną w namiocie warsztatowym nr 2 i rozpoczną się o godzinie 19. Natomiast na auli również od godziny 19 trwać będzie wykład o legendzie o Czarciej Łapie, na którym poznamy fakty i mity jej dotyczące. Opowie nam o tym Magdalena Kowalska-Cichy. W Hali C od godziny 21 będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o fantastycznych wojnach, czyli zaprezentowany zostanie przegląd bitew. Tym zaciekawi nas Radek Rusak.

Sobota na Falkonie upłynie pod znakiem koncertów. O godzinie 22:30 usłyszmy koncert improwizowany zespołu Ethnopolia, a o północy koncert zespołu Con-Q- Band. O godzinie 1 usłyszmy muzyczną gwiazdę festiwalu – zespół Odpust Zupełny. Tego dnia warto się również udać na warsztaty do namiotu nr 2, na których Krystyna Chodorowska będzie gotować z resztek i opowie o filozofii zero waste. Również w tym miejscu, od godziny 16 trwać będą warsztaty tańca irlandzkiego, które poprowadzi Monika Błaszczak i Zofia Link.

W niedzielę warty uwagi będzie panel w namiocie nr 1, na którym poznamy bohaterów z serii przygód o Harrym Potterze. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11. Od godziny 13 możemy wziąć udział w dyskusji, która również nawiązuje do sagi J.K. Rowlling, a znajdziemy na niej odpowiedź na pytanie czy Zakon Feniksa to Antifa. O godzinie 14 natomiast Adam „Wilhelm” Rański opowie o najgłupszych teoriach pseudonaukowych.

Falkon to największy festiwal fantastyki po tej stronie Wisły. W programie jest ponad 600 propozycji. Co roku odwiedza go ponad 10 tysięcy osób.

Fot. Barbara Bryła/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments