Lublin już przygotowuje się do zbliżających się świąt. Na Starym Mieście już można podziwiać świecące gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary, a niebawem przed Ratuszem stanie 10-metrowa choinka. Wszystko w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia, który ruszy w czwartek 6 grudnia.

Pierwszego dnia o godzinie 16 czeka nas inauguracja świątecznych iluminacji, które już znajdują się na Starym Mieście, a niebawem pojawią się też na deptaku i placu Litewskim. W programie znajdziemy wiele atrakcji zarówna dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko, by wprowadzić mieszkańców Lublina w zimowy klimat.

8 grudnia, sobota

Warsztaty dla dzieci „Aniołkowo” w Tarasach Zamkowych poprowadzi Stowarzyszenie Klanza. Wstęp wolny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 18.

Musical o św. Mikołaju. Światowe prawykonanie w wykonaniu zespołu „Scholares Minores Pro Musica Antigua” i młodzieżowego teatru Panopticum w Filharmonii Lubelskiej. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18.

9 grudnia, niedziela

O godzinie 14.30 z Rynku Starego Miasta wyruszy Orszak Świętego Mikołaja i podąży na Wzgórze Czwartek. Przybędzie prawdziwy Święty Mikołaj w karecie konnej. Wtedy też uczestnicy spróbują pobić rekord Guinnessa w liczbie dzieci przebranych za Świętego Mikołaja.

Gwiazda dla Lublina, czyli koncert pastorałek „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” o godzinie 19 wykona Romuald Lipko w Parafii Świętego Mikołaja.

10 grudnia, poniedziałek

Rozpocznie się wystawa „Od narodzenie do Zmartwychwstania”, na której zobaczymy firmowe karty świąteczne Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wystawa w CSK potrwa do 10 stycznia.

15-16 grudnia, sobota, niedziela

Warsztaty dla dzieci w Tarasach Zamkowych poprowadzi Anima Art. Wstęp wolny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 16.

17 grudnia, poniedziałek

W Tarasach Zamkowych będziemy mogli podziwiać pokonkursową wystawę prac plastycznych dzieci z lubelskich przedszkoli „Świąteczna bombka”. Wystawę będzie można podziwiać do 7 stycznia.

W Szopce Bożonarodzeniowej o godzinie 13.30 wystąpi Chór Dmuchawce z Zespołu Szkół w Karczmiskach, a o godz. 14 chór szkolny LAUDATE DOMINUM ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie

18 grudnia, wtorek

„Śpiewamy Lublinowi… koncert świąteczny” odbędzie się w Centrum Kultury. Podczas koncertu wystąpią soliści dorośli i dziecięcy oraz chóry i zespołu wokalno-instrumentalne. Wykonają oni kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wprowadzając rodzinną atmosferę wspólnych świąt. Wejście na wydarzenie jest bezpłatne.

Szopka Bożonarodzeniowa zaprasza o godzinie 10 na występ Przedszkola nr 4, o godz. 10.30 Przedszkola nr 79, a o godz. 11 Niebiańskiej Kapeli ze Szkoły Podstawowej nr 10.

19 grudnia, środa

O godzinie 14 zobaczymy świąteczny występ Przedszkola nr 76, który odbędzie się w Szopce Bożonarodzeniowej

20 grudnia, czwartek

Na lubelskim deptaku ruszy Jarmark Świąteczny. Zobaczymy na nim rękodzieło, ozdoby świąteczne wypieki oraz spróbujemy dań na gorąco. Jarmark potrwa do niedzieli, 23 grudnia.

O godzinie 10 można również udać się przed Szopkę Bożonarodzeniową, gdzie wystąpi Przedszkole nr 5.

23 grudnia, niedziela

O godzinie 15 rozpocznie się Wigilia Starego Miasta. Coroczna tradycyjna msza święta, bożonarodzeniowy korowód, wigilijny stół, życzenia i wspólne dzielenie się opłatkiem. To wszystko w tym roku pojawi się na placu przed Pedetem, przy Szopce Bożonarodzeniowej.

26 grudnia, środa

W Kościele św. Piotra Apostoła wystąpi zespół Gospel Rain. Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Kilkudziesięcioosobowy zespół o niezwykłej energii zaprezentuje utwory w przebojowym, spontanicznym stylu łączącym soul, hip-hop czy brzmienia gitarowe.

27-28 grudnia, czwartek, piątek

Zorganizowany zostanie Pokaz Świątecznych Filmów w Teatrze Starym. W czwartek obejrzymy „Ratujmy Mikołaja!” (godz. 11) i „Kochajmy się od Święta” (godz. 17). W piątek na ekranie zobaczymy „Renifer Niko ratuje święta” (godz. 11) i „Uwolnić Mikołaja!” (godz. 17). Po wcześniejszej rezerwacji wstęp jest bezpłatny.

W czwartek, 27 grudnia, o godzinie 20 odbędzie się też świąteczny koncert Ani Rusowicz „Retro Narodzenie”. Artystka wraz z zespołem zaprezentuje nowe pastorałki świąteczne utrzymane w stylu lat 60tych i 70tych. Koncert odbędzie się w Bazylice oo. Dominikanów.

W czwartek w Szopce Bożonarodzeniowej zobaczymy także występ Zespoły Sławiniacy, który rozpocznie się o godzinie 17.

W piątek usłyszymy również Marka Andrzejewskiego i Grupa Niesfornych podczas jubileuszowego koncertu 25-lecia pracy artystycznej. Ze sceny usłyszymy kompozycje pełne jazzowych improwizacji oraz nutę ballad i autorskich poezji. Koncert rozpocznie się o godz. 19 w Centrum Kultury. Bilety kosztują 30 zł

29 grudnia, sobota

Gwiazda dla Lublina, czyli koncert pastorałek „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” o godzinie 19 wykona Romuald Lipko w Parafii Trójcy Świętej.

30 grudnia, niedziela

Gwiazda dla Lublina, czyli koncert pastorałek „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” o godzinie 19 wykona Romuald Lipko w Parafii Świętej Rodziny.

O godz. 19 zobaczymy również widowisko muzyczne w reżyserii Łukasza Wit-Michałowskiego „A recipe for Leonard Cohen”. Zostanie zaprezentowane w Centrum Kultury. Bilety kosztują 50 zł. Przedstawienie zobaczymy także 1 stycznia, w poniedziałek.

5 stycznia, sobota

Pomiędzy godziną 10, a 13 odbędą się warsztaty dla dzieci w Kościele św. Piotra Apostoła.

6 stycznia, niedziela

W kościele św. Piotra Apostoła odbędzie się koncert zespołu Melomeni, w którego skład wchodzą doświadczeni chórzyści. Wokaliści zaprezentują własny, bogaty repertuar. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.

8 stycznia, sobota

Tym razem w Szopce Bożonarodzeniowej zaprezentują się kolejne dzieci z lubelskich szkół i przedszkoli. Przedszkola nr 56 (godz. 10.30), Szkoły Podstawowej nr 39 (godz. 14) oraz Przedszkola nr 42 (godz. 13.30).

9 stycznia, niedziela

W Szopce Bożonarodzeniowej zobaczymy świąteczne występy. O godz. 10 wystąpi Przedszkole nr 7, o godz. 10.30 Przedszkole nr 66, o godzinie 11 Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 2, oraz o godz. 13.30 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

10 stycznia, poniedziałek

O godzinie 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się charytatywny koncert kolęd, na którym usłyszymy znakomite gwiazdy. Wystąpi Majka Jeżowska, Piotr Cugowski, Kamila Lendzion, Natalia Wilk i Agnieszka Wiechnik. Pływ ze sprzedaży biletów cegiełek będzie przeznaczony na rzecz organizacji wspierających dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

W Szopce na placu przed Pedetem o godzinie 9 zaprezentuje się Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 10.

13 stycznia, czwartek

W Kościele św. Piotra Apostoła odbędzie się Rodzinne Kolędowanie.

Szopka Bożonarodzeniowa będzie gościć wyjątkowe chóry. O godz. 19 wystąpi Stowarzyszenie Chór La Musica, a o godzinie. 19.30 Kodaly Zoltan Girls Choir – Chór z Węgier.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments