Wielkie gwiazdy wystąpią na lubelskiej scenie w ramach koncertu kolęd „Gwiazdo świeć, kolędo leć”. Prawdziwa muzyczna uczta wprowadzi nas w zimowy, świąteczny klimat.

W piątek, 7 grudnia, o godzinie 18 na deskach sceny w Pracowni Kultury Maki zaśpiewają dla nas wspaniali artyści. Usłyszymy kolędy i pastorałki w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza.

Świąteczny koncert wprowadzi nas w klimat pełen radości, optymizmu i tradycji. Poza znanymi wszystkim utworami jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” usłyszymy przebojowe kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne i Ernesta Brylla. Wszystkie zostaną wykonane w trzygłosowych opracowaniach.

Spektakl należy do corocznej kolędowej trasy koncertowej po największych miastach. Odgrywany jest od 30 lat nie tylko w Polsce, ale i Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji i Hiszpanii. Początkowo wykonywany był przez Alicję Majewską, Halinę Frąckowiak, Andrzeja Zauchę oraz później przez Zbigniewa Wodeckiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments