W najbliższy weekend (12-14 października) w Lublinie odbędzie się Festiwal Fantastyki Falkon. Podczas trzydniowej imprezy w Targach Lublin na uczestników czeka wiele atrakcji. Program zawiera ok. 500 wydarzeń.

– W tym roku zabierzemy Was w niezwykłą podróż w czasie i cofniemy się do epoki dawnych Słowian. Co za tym idzie sięgniemy głęboko do naszych korzeni – zachęcają organizatorzy. – Postaramy się możliwie najlepiej przybliżyć ich kulturę, obyczaje, a co najważniejsze, mitologię słowiańską oraz to w jaki sposób przez wieki oddziaływała na nasze tradycje, a współcześnie popkulturę.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Tomasz Knapik – znany polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Jego głos znamy m.in. z takich hitów jak „Gwiezdne wojny”, „Szczęki”, czy „Nagi instynkt”. Spotkanie z nim odbędzie się w sobotę o godz. 18.

Obszerny program podzielony jest na bloki tematyczne, wśród których znajdziemy:

Blok literacki, gdzie poruszane bedą wszelkie kwestie związane ze słowem pisanym. W piątek odbędzie się dyskusja na temat adaptacji i ekranizacji powieści oraz spotkanie autorskie z Jackiem Piekarą, twórcą serii „Ja, inkwizytor”. W sobotę i w niedzielę pochylimy się nad tematyką fantastyki, baśniowości i mistyczności w książkach.

Blok popkulturowy – tutaj nauka i fantazja przenikają się. Podczas prelekcji zgłębimy tematy troli, władców czasu, czy kosmitów. Zaplanowano dyskusje na temat rysownictwa, czy komiksów. Gościem bloku będzie Andrzej Pilipiuk – pisarz, znany np. z serii o Jakubie Wędrowyczu.

Blok naukowy – ten blok skupia osoby stąpają twardo po ziemi, ludzi którzy nie zadowolą się pobieżnym omówieniem jakiegoś zjawiska. Rozmowy będą krążyły wokół medycyny, roli kobiet-naukowców, wybuchów jądrowych. W sobotę wraz z pisarzem Marcinem Podlewskim zastanowimy się czym jest sztuczna inteligencja i jak ma się ona do świata science fiction, nauki i filozofii.

Dyżury autorskie – to stała część każdej edycji Falkonu. Podczas wszystkich trzech dni zaproszeni goście, pisarze i twórcy będą dostępni dla uczestników. Będzie można z nimi porozmawiać, przybić piątkę, zrobić zdjęcie oraz wziąć autograf. Pamiętajcie jednak, żeby nie przychodzić w ostatniej chwili, bo kolejki mogą przerosnąć wasze oczekiwania.

Scena – serce imprezy. Na scenie zobaczymy m.in. pokaz mody słowiańskiej, projektantki Barbara Domańskiej, który cieszy się ogromnym uznaniem, wśród konwentowiczów. Obejrzymy własnoręcznie uszyte stylizacje projektantki. Po zakończonym pokazie sceną zawładnie muzyka. Usłyszymy folkowy koncert zespołu Ethnopolia oraz Żywiołaka. Będzie to również miejsce dyskusji z Grupą Filmową Darwin i Tomaszem Knapikiem.

Falkon Arena – tu dzieją się punkty programu potrzebują większej przestrzeni. Na arenie zobaczymy m.in. pokaz Dawida Wójcika uczestnika programu Mam Talent, czy warsztaty pisma koreańskiego. Będą też liczne pokazy, np. szermierki, akrobatyki oraz różnych stylów tanecznych.

Dla fanów gier przygotowany będzie profesjonalny Games room, wyposażony w setki tytułów planszowych. Przeszkolona obsługa pomoże w doborze odpowiedniej gry dostosowanej do liczby graczy, dostępnego czasu i poziomu zaawansowanie poszczególnych osób. Wytłumaczy również podstawowe zasady danego tytułu i pomoże przeprowadzić rozgrywkę. Podczas Falkonu uczestnicy mogą przenieść się do innego świata, grając sesje RPG. Przez cały weekend przeprowadzonych zostanie kilkadziesiąt scenariuszy, część z nich napisana została specjalnie na tę imprezę.

Bilety:

Ceny biletów normalnych/ulgowych:

Całość: 60 zł / 40 zł

piątek: 25 zł / 15 zł

sobota: 40 zł / 30 zł

niedziela: 20 zł / 10 zł

Bilety można kupić na miejscu przez cały czas trwania imprezy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments