Festiwal Scenografii i Kostiumów. Powalczą o „Złotą Kieszeń”

1
288

Trzecia edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” dobiega końca. W piątek (26 kwietnia) o godzinie 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się gala wręczenia nagród, która podsumuje tegoroczną edycję wydarzenia. O „Złotą Kieszeń” powalczy pięć spektakli.

To jedyny taki festiwal w Polsce, gdzie w roli głównej jest scenografia i kostium. Do kwietnia na miłośników filmu i teatru czekały pokazy, wystawy, warsztaty, spektakle i koncerty. Teraz nadszedł czas na jego podsumowanie. W czasie gali zostaną przyznane nagrody w takich kategoriach jak: Złota Kieszeń – Grand Prix, Złota Kieszeń dla najlepszej scenografii oraz Złota Kieszeń dla najlepszego kostiumu. Łączna Pula nagród w konkursie wyniesie 25 tys. zł.

Tegoroczne spektakle oceniać będzie jury, w którym zasiądzie prof. Ewa Bloom-Kwiatkowska, Katarzyna Borkowska, Jacek Cieślak, prof. Marek Chowaniec oraz Anna Wunderlich. Krytycy sztuki teatralnej i eksperci nominowali najciekawsze ich zdaniem spektakle minionego sezonu. Teraz stoi przed nimi zadanie wybrania tego najlepszego, które zdobędzie „Złotą Kieszeń”.

Nagrody „Złota kieszeń” swoją nazwą nawiązują do architektury przestrzeni teatralnej, kieszeni scenicznej, a także do elementu ubioru. Wejściówki na wydarzenie dostępne są w kasie CSK.

O nagrody „Złotej Kieszeni” walczą:

Ausgang:

reżyseria, scenografia: Mirek Kaczmarek
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego, Wałbrzych

Bella Figura:

reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
scenografia, kostiumy: Mirek Kaczmarek
Teatr Wybrzeże

Makbet:

reżyseria, scenografia: Agata Duda-Gracz
Teatr Capitol we Wrocławiu

Proces:

reżyseria i scenografia: Krystian Lupa Główny

producent: Nowy Teatr a także Studio teatrgaleria, Teatr Powszechny, TR Warszawa i inne

Uczta:

reżyseria: Krzysztof Garbaczewski scenografia:
Aleksandra Wasilkowska
kostiumy: Sławomir Blaszewski
Nowy Teatr w Warszawie

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
2 lat temu

Oryginalna tematyka dla festiwalu. Fajnie. Chciałabym kiedyś wziąć udział. Kostiumy to nie łatwa rzecz, jeśli się doży do tego, aby były d o o b r e. (wystarczy spojrzeć na dzieła z planu Korony Królów jako antyprzykład ;)).