Filharmonia dla malucha: „Deszcze niespokojne”

0
629
Fot. Materiały organizatora

Taniec, rytmiczne kołysanie i śpiew – to wszystko będzie udziałem najmłodszych uczestników wydarzenia Filharmonia dla malucha: „Deszcze niespokojne ”, które odbędzie się w tę niedzielę (3 listopada) w Filharmonii Lubelskiej. Cykl trzech specjalnych audycji rozpocznie się o godz. 9.30, a potrwa do 13.30.

Wszystkie zajęcia edukacyjne dla dzieci do 6 roku życia będą przebiegać w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej, a koncerty przygotuje i poprowadzi Joanna Głogowska-Szychta – wokalistka, chórmistrz, pedagog, spełniona mama trójki pociech i właścicielka firmy „EduMusic”. W jej zakresie świadczy edukacyjne usługi muzyczne właśnie dla najmłodszych, między innymi realizując swój autorski program ich umuzykalniania „Muzyczne Kroczki” oraz „Muzyczne Fikanki”.

Propagatorka myśli Edwina Eliasa Gordona podczas wydarzenia „Filharmonia dla malucha” poprowadzi koncerty – warsztaty oparte właśnie na pedagogice muzycznej tego wybitnego pedagoga, muzyka i psychologa muzyki. Za stronę muzyczną będą natomiast odpowiedzialni instrumentaliści Filharmonii Lubelskiej oraz wokaliści – instruktorzy programu „Muzyczne Kroczki”.

Podczas gordonowskich audycji w Filharmonii Lubelskiej muzyka będzie traktowana jako naturalny i wspólny język komunikacji. Prowadzący pobudzą więc zmysły dzieci, zachęcając je do tańczenia, rytmicznego kołysania się, śpiewania i rytmizowania przy wykorzystaniu perkusjonalii. Dlatego najmłodsi uczestnicy wraz z opiekującymi się nimi rodzicami na pewno nie będą siedzieć w fotelach, ale aktywnie uczestniczyć w warsztatach – poruszając się po scenie między muzykami.

Bilety na wydarzenie można kupić 3 listopada tuż przed rozpoczęciem audycji. Wejściówka dla dzieci to koszt 10 zł, a dla dorosłych 20 zł. Cykl koncertów – warsztatów będzie odbywał się w trzech następujących blokach godzinowych – o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments