Mikkel Michelsen, Grzegorz Zengota, Paweł Miesiąc, Grigorij Łaguta, Jakub Jamróg, Matej Zagar, Oskar Bober, Wiktor Lampart i Viktor Trofimov – to pełen skład drużyny żużlowców lubelskiego klubu Speed Car Motor Lublin w sezonie 2020. Oficjalnie wiadomo już, że Andreasa Jonssona na stanowisku kapitana zastąpi Rosjanin Grigorij Łaguta.

W piątek (1 listopada) poznaliśmy skład całej drużyny Koziołka. Na oficjalnym fanpage Speed Car Motor Lublin czytamy, że zarówno Grigorij Łaguta, jak i Wiktor Lampart podpisali umowę z klubem na najbliższe dwa sezony. W przyszłym sezonie o sukcesy lubelskiej drużyny w dalszym ciągu będzie dbał trener, Maciej Kuciapa.

Grigorij Łaguta, obecny kapitan, jest Rosjaninem, który w żółto-biało-niebieskich barwach jeździ od minionego sezonu. W sezonie 2011 jeździł jako zawodnik Włókniarza Częstochowy, a w 2014 przeniósł się do KS Toruń. Natomiast od sezonu 2016 reprezentował KS ROW Rybnik. Łaguta posiada również łotewską licencję żużlową. Jest Mistrzem Europy z 2011 roku, oraz mistrzem Łotwy z 2008. W 2010 roku został wicemistrzem Rosji.

Speed Car pozyskał również dwóch nowych zawodników. W sezonie 2020 w naszych barwach pojedzie między innymi Matej Zagar oraz Jakub Jamróg. Zagar jest słoweńskim zawodnikiem żużlowym, który karierę rozpoczął w 2000 roku. Do sezonu 2019 był zawodnikiem Włókniarza Częstochowy. Do jego osiągnięć może zaliczyć 18-krotny tytuł Indywidualnego Mistrza Słowenii. Jamrog do Speed Car Motor Lublin przyszedł z Unii Tarnów. Wcześniej jednak był zawodnikiem Betard Sparty Wrocław.

Po rocznej przerwie do Speed Car Motoru Lublin powraca także lublinianin – Oskar Bober, który w naszych barwach jeździł między innymi w 2. Lidze Żużlowej oraz w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments