Filip Kijowski odwiedzi Lublin. Tancerz i choreograf przyjedzie do naszego miasta, by zaprezentować swój performance na wystawie Moniki Sosnowskiej „Fasada”. Rezultat zobaczymy w piątek (19 czerwca) w Galerii Labirynt.

Artysta poprzez działania performatywne pokonuje bariery i chce jak najbardziej zbliżyć się do widza i zachęcić do wspólnego działania. Interesuje go zagadnienie wolności w ruchu poprzez improwizację. Na wystawie „Fasada” Filip Kijowski będzie przedstawiał relację swojego ciała z rzeźbą Sosnowskiej.

Tygodniowy pobyt w Lublinie Kijowski przeznaczy na próby, refleksje i eksperymenty, by piątek wystąpić przed szerszą publicznością.

Filip Kijowski jest choreografem i tancerzem. Pracuje i mieszka pomiędzy Londynem, Warszawą i Bangkokiem. Jego prace prezentowane były na festiwalach tanecznych oraz performance art w Anglii, Polsce, Walii, Tajlandii, Bangladeszu oraz Korei Południowej.

Kuratorem wydarzenia jest Waldemar Tatarczuk. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie tobilet.pl oraz w kasie galerii.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments