Finał Rowerowej Wiosny. Z placu Litewskiego nad Zalew na dwóch kółkach

0
437

Sezon na rowery trwa. Już w niedzielę, 17 czerwca, miłośnicy jazdy na dwóch kółkach wezmą udział w finałowym przejeździe Rowerowej Wiosny. Każdy może włączyć się do peletonu.

Finał Rowerowej Wiosny będzie połączony z XIII EkoPiknikiem Rodzinnym na Słonecznym Wrotkowie, podczas którego uczestnicy będą mogli brać udział w różnych konkursach dotyczących ekologii, akcji „Sadzonki za oponki”, zrelaksować się w kinie plenerowym, czy przy występach artystycznych. Będzie też pokaz szkolenia psów i ratownictwa wysokościowego.

– Chcemy przede wszystkim promować jazdę na rowerze jako przyjazny środowisku, ekologiczny sposób przemieszczania się oraz taki rodzaj aktywności, który pozwala na bezstresowe budowanie relacji – tłumaczy koordynator kampanii Rowerowa Wiosna, Michał Wolny.

Przejazd jest częścią prowadzonej przez organizatorów edukacji rowerowej, która obejmuje m.in. naukę jazdy na rowerze. Będzie to też świetna okazja do włączenia się w akcję promowania zdrowego i ekologicznego stylu życia – każdy, bez względu na wiek, może dołączyć do peletonu lub wziąć udział w EkoPikniku Rodzinnego.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pojechać z nami. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy drobne gadżety rowerowe. Jeśli ktoś nie posiada własnych dwóch kółek, może wypożyczyć jeden z 900 rowerów z wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego – zachęca Michał Wolny.

Peleton przejdzie w bezpiecznej kolumnie trasę: plac Litewski – ul. Kapucyńska – plac Wolności – ul. Bernardyńska- ul. Zamojska – trasa rowerowa wzdłuż Bystrzycy – ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments